У всіх школах Херсона додатково очищуватимуть воду

3 года назад 0

Якісну воду для пиття та приготування їжі отримала найбільша у Херсоні гімназія № 56, де навчається 1432 дітей. Компанія-виробник безплатно встановила тут станцію очищення води, яка прокачує її через систему фільтрів, знищуючи бактерії та видаляючи шкідливі домішки.
Директор гімназії Світлана Микитюк задоволена: каже, станція прокачує до двох тонн води на добу, і цього з надлишком вистачає для приготування їжі для учнів — навіть страви смачнішими стали.
"Обладнання дуже компактне і на кухні зайняло менш як два метри вільної площі. Надалі плануємо під'єднати її і до фонтанчиків питної води. Але перед тим хочемо замовити в сертифікованій лабораторії порівняльний аналіз звичайної води з водогону та очищеної", — поділилася планами Світлана Микитюк з власкором "Голосу України".
Водопровідна вода у Херсоні занадто жорстка й насичена домішками заліза з дуже зношених трубопроводів. Як експертів Держпродспоживслужби, так і родини учнів уже давно не влаштовує її якість та безпека, тому у найближчій перспективі міська влада планує встановити станції очищення води у всіх 59 комунальних школах обласного центру. Тож робота такої апаратури у гімназії № 56 є пілотним проектом.ФАКТ
З 556 проб водопровідної води, впродовж нинішнього року відібраної експертами Держпродспоживслужби у різних громадах Херсонщини, включно з обласним центром, 148 не відповідали санітарно-хімічним вимогам. З найбільш розповсюджених недоліків: перевищення жорсткості, вмісту хлоридів, заліза та сухого залишку.