У заблокованому Херсоні живе папалімпійська чемпіонка

1 год назад 0

Як живе у заблокованому місті херсонська дворазова чемпіонка Європи, срібна призерка Паралімпіади у Токіо Яна Лебєдєва:
"Сидимо вдома. Не рухаємось, тож їмо менше. Економимо – борщик, супчик…Як тільки погода налагодиться, будемо тренуватись" , — розповіла Суспільному Яна Лєбєдева, яка з родиною живе у тимчасово окупованому місті.
З продуктами допомагають знайомі волонтери. Щоб запастись ліками на певний час, вистояли чергу до аптеки. Зайві медикаменти з аптечки роздали. " Навіть з того, що було у запасах, роздавали людям. Вони приїжджали з інших районів міста. Матері рік як немає, у неї була астма. То віддали людям ліки, що залишилися, бо взагалі їх ніде купити" , — розповіла Яна.
Найважче, говорить спортсменка, це відсутність зв’язку зі світом. Кілька разів не було ні мобільного зв’язку, ні Інтернету: " Я родом з Охтирки, де зараз ідуть бої. Кожного дня її бомблять. У мене там рідні. Перші дні було дуже важко, і плакали, і переживали. Зараз кожного дня виходять на зв'язок", — сказала Яна Лебєдєва.
Весь час її родина проводить вдома. Зараз не можуть тренуватись, і раціон зменшили. " Намагаємось варити супчик, борщик, щось більш просте. Трохи економимо. Зараз не тренуємось, на вулиці було холодно. Якщо погода трошки налагодиться, то будемо виходити, щось робити у дворі, займатися домашніми справами, якщо дозволить ситуація", — розповіла спортсменка.
Яна Лебєдєва – дворазова чемпіонка Європи (2018 та 2021 роки) у метанні диска. У 2017 та 2019 роках вона вигравала “срібло” чемпіонату світу у штовханні ядра та метанні диска. На Паралімпіаді у Токіо (2021 рік) Яна Лебєдєва завоювала срібну медаль і встановила новий світовий рекорд серед спортсменів із класом F53.