Україна купить винищувачі-бомбардувальники F-35, — ЗСУ

8 месяцев назад 0

Україна в майбутньому планує купити американські винищувачі-бомбардувальники F-35 п'ятого покоління та шведські винищувачі Gripen. Про це розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Київ до початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ планував придбати 100 багатоцільових літаків одного типу. Розглядалися військові літаки покоління 4+, такі як Eurofighter Typhoon, F-16, Rafale, Gripen, а також F-15 у модернізованих версіях C/D.

Тепер, під час війни із російськими окупантами, Україна, якщо вірити словам Ігната, планує купити літаки двох типів. Йдеться про американські винищувачі F-35, точніше про версію F-35A, а також про шведські JAS-39 Gripen. Про які саме літаки Gripen йдеться – не відомо. Очевидно, це легша версія Gripen C/D, а не версія E/F, аналогічна F-16C . Чому ми так думаємо? Бо Швеція тренує українських пілотів на Gripen C/D.

F-35 міг би впоратися у повітряному бою із російськими літаками Су-35. Ігнат вважає Су-35 найнебезпечнішим літаком російських окупантів. Не секрет, що F-35 може успішно протистояти таким літакам, як Eurofighter Typhoon, Dassault Rafale і навіть новішим F-16 і Gripen.

Якщо навіть США погодяться передати Україні винищувачі F-35, це може статися лише у віддаленому майбутньому. Справа в тому, що з передачею цих літаків може бути кілька проблем.

Наприклад, російські окупанти можуть захопити цей новітній американський винищувач або його фрагменти, якщо їм вдасться його збити. В результаті російські окупанти та Китай можуть отримати технології, які допоможуть їм у створенні власних військових літаків п'ятого покоління.

Крім того, російські окупанти в цьому випадку можуть знайти протидію винищувачам F-35. Щоб цього не сталося передчасно США відмовилися продати F-35 Туреччини. Туреччину виключили із програми Joint Strike Fighter, оскільки вона купила у РФ ЗРК С-400.

У довгостроковій перспективі не виключено, що на озброєнні ЗСУ з'являться винищувачі F-35. Особливо якщо наша країна приєднається до західних структур, наприклад, до НАТО.

F-35 — це новий американський винищувач-бомбардувальник. Він оснащується різноманітними крилатими ракетами (класу повітря-повітря, повітря-земля), керованими бомбами, протитанковими ракетами тощо.