Україна отримає від США нову партію дронів для знищення танків окупантів

6 месяцев назад 0

США у рамках нового пакету військової допомоги передадуть Україні нову партію дронів-камікадзе Switchblade 600, якими знищуватимуть бронетехніку російських окупантів. Про це повідомило американське видання Newsweek із посиланням на віце-президента компанії AeroVironment Чарлі Діна.

За словами Діна, Switchblade 600 є дуже важливим для оборони України. На жаль, він не уточнив, скільки таких ударних дронів буде у новому пакеті військової допомоги Києву від Білого дому.

Безпілотники Switchblade 600 вже є на озброєнні Збройних Сил України. Навесні 2023 року німецьке видання Bild повідомляло, що солдати ЗСУ вже, ймовірно, використовують для ударів по російських окупантах американські дрони-камікадзе. У Мережі раніше опублікували кілька відео, в яких показано бойову роботу цих безпілотних літальних апаратів. Так, наприклад, в одному відео показано, як Switchblade потрапляє у російський танк Т-72B3.

Що це за Switchblade 600? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?

Switchblade 600 – це ударний безпілотник-камікадзе з високоточною оптикою, розроблений американською компанією AeroVironment (іноді його позиціонують як баражуючий боєприпас). Він може оснащуватися уламково-фугасним боєприпасом або протитанковим боєприпасом. Тобто цей БПЛА може знищувати бронетехніку, зокрема танки.

Цей дрон важить 22,7 кг. Його запускають за допомогою спеціальної пускової установки. На розгортання та запуск цього дрона потрібно всього 10 хвилин. Після зльоту у Switchblade 600 розвертаються крила. Максимальна швидкість сягає 180 км/год. Безпілотник може залишатися у повітрі до 40 хвилин. Максимальна дальність польоту – 80 км.

Наведення на ціль здійснюється за допомогою оптико-електронної головки, що працює в діапазоні видимих та інфрачервоних світлових хвиль. Це дозволяє використовувати баражуючі боеприпаси незалежно від погодних умов і часу доби.

На озброєнні ЗСУ є ще один безпілотник компанії AeroVironment – Switchblade 300. Цей ударний дрон важить 2,7 кг. Час польоту – 15 хвилин. Дальність польоту – до 10 км. Таким ударним дроном можна знищувати живу силу противника та легкоброньовану військову техніку.

Компанія AeroVironment випускає ще кілька видів безпілотних літальних апаратів. Більшість із них призначені для розвідки та коригування артилерійського вогню.

Безпілотники Switchblade вже добре зарекомендували себе у війні з російськими окупантами. У ЗСУ зараз їх переважно використовують підрозділи спеціального призначення.