Українці отримуватимуть у спадок усі борги померлого родича: відмовитись не можна

3 недели назад 0

Українці отримуватимуть разом зі спадщиною від померлого родича всі його борги, які він не встиг повернути за життя. Зректися такої спадщини не можна буде. Відмовитись від спадку дозволять лише після того, як спадкоємець поверне борги померлого.

Такий законопроект за авторством нардепа від партії "Відновлення України" Олега Лукашевича зареєстровано у Верховній Раді.

Нерідко так трапляється, що власник майна помирає, не встигнувши повернути усіх своїх боргів. При цьому спадкоємці, яким фактично дістається це майно, часто-густо відмовляються від його юридичного успадкування, щоб не оплачувати боргів померлого родича. Таким чином, спадкоємець фактично отримує майно і користується ним, а борги залишаються не виплаченими. Таких випадків в Україні дуже багато.

Спадкування боргів померлого передбачено законом і зараз. Усі нащадки боржника успадковують разом з його майном і статками і його борги, які мають повернути. Однак вони можуть відмовитись від юридичного спадкування, але фактично користуватися успадкованим майном. В результаті спадкоємці залишають кредиторів ні з чим.

Автор законопроекту хоче покласти цьому край, і таким чином захистити права кредиторів. Якщо депутати підтримають його законодавчу ініціативу, то тепер відмовитися від спадку буде неможливо. Спадкоємець буде змушений спочатку розрахуватися з боргами померлого родича, а вже згодом вчиняти з тим, що йому дісталось, так, як він захоче.

Водночас є один нюанс, про який мають знати усі українці, яким дісталася спадщина з боргами. Розмір відшкодування за неповерненим кредитом не може перевищувати вартості успадкованого майна.