Українцям дадуть гроші на оздоровлення: хто та як може отримати допомогу

2 недели назад 0

Матеріальна допомога надається працівникам бюджетних установ. Її виділяють з фонду оплати праці та розраховують як складову частину щорічної відпустки. Виплату можна отримати за наявності відповідної заяви та наказу, підписаного роботодавцем.

Гроші, які нараховують українцям, є складовою частиною щорічної відпустки. Вони спрямовані на збереження та покращення здоров'я робітників. Право на вказані кошти мають:

  • посадові особи місцевого самоврядування;
  • державні службовці;
  • фахівці медичних та фармацевтичних закладів;
  • педагогічний персонал;
  • працівники будинків культури та музеїв;
  • бібліотекарі.

Фінансова підтримка виплачується з фонду оплати праці. Її розмір прирівнюється до зарплати. У 2024 році на неї нараховують військовий збір, а також податок на доходи фізичних осіб.

Умови отримання визначаються нормативною базою. Для різних категорій працівників вони будуть різними. Виплата планується заздалегідь та надається у межах фонду оплати праці. Її включають у кошторис підприємств та установ.

Працівники бюджетних установ зазвичай отримують допомогу під час щорічної відпустки. Її розмір – не більше одного посадового окладу. Проте для службовців органів місцевого самоврядування та держслужбовців розмір цієї допомоги пропорційний середньомісячній зарплаті.

Грошову допомогу на оздоровлення можна отримати лише при використанні щорічної відпустки. Її не надають у разі додаткової відпустки, пов'язаної з доглядом за дитиною або навчанням.

Роботодавцю треба підписати наказ про надання відпустки та оздоровчих виплат, а працівнику – написати дві заяви: на саму відпустку та на отримання матеріальної допомоги.