Українцям дозволили не платити за комуналку

2 года назад 0

Якщо людина більше 30 днів не перебувала у помешканні, вона може звернутися із заявою до надавача послуг, який повинен зробити перерахування нарахованих до сплати житлово-комунальних послуг. Про це  розповіла заступник міністра громад і територій Наталія Хоцянівська, пише  .

З початку повномасштабного вторгення 24 лютого 2022 року для всіх українців зробили послаблення у сфера фінансів. Безкоштовний проїзд в громадському транспорті, скасування нарахування відсотків по кредитам, зменшення або скасування комуналки – усе це те незначне, що допомагала нам триматись на плаву.

Але бюджет країни має якось наповнюватись, щоб економіка трималась, тому держава та банки поступопо повертають всі необхідні платежі.
Все ж залишаються ситуації, коли українці можуть не сплачувати ті ж комунальні платежі.

“Сьогодні всі споживачі, якщо вони були відсутні більше 30 днів, повинні звернутися до надавачів послуг, щоб їм не проводили нарахування. Це не стосується помешкань, які обладнані лічильниками, треба ці показники подавати, а саме – повторювати ті, які були раніше ,- пояснила чиновниця. –  Це не буде розповсюджуватися на послугу управління багатоквартирним будинком та не стосуватиметься послуги постачання тепла”.

Людина має звернутися із заявою до надавача послуг, а також додати довідку про лікування, або довідку внутрішньо переміщеної особи, або довідку, яка свідчить про службу у ЗСУ. Саме ця довідка і буде підставою, щоб надавач послуг зробив перерахування.