Українцям планують різко урізати ліміт на посилки: чому за дешеві товари доведеться доплачувати

4 дня назад 0

В Україні планують скасувати норму про несплату  ПДВ при отриманні поштового відправлення з-за кордону вартістю менше 150 євро . Законопроєкт про податок на дешеві посилки вже розробляють народні депутати.

Про це повідомив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"). Як пише , він вважає, що таке рішення мало бути прийняте вже давно, оскільки  неоподаткування посилок вартістю до 150 євро вносить перекоси в оподаткуванні .

"Спілкуючись із бізнесом, я не чув іншого підходу –  пільга у вигляді 150 євро повинна бути прибрана . Ми закінчуємо підготовку відповідного законопроєкту, внесемо його, зволікати не будемо. Незважаючи на те, що певний прошарок нашого населення буде незадоволений", – сказав нардеп.

Гетманцев наголосив, що відсутність ПДВ для недорогих посилок б’є по вітчизняним компаніям значної частини ринку. Таким чином частина ринку може відійти надвеликим міжнародним фірмам.

"Ми чомусь підтримуємо іноземного товаровиробника. Наш виробник, який виготовляє товари, від продуктів харчування до легкої промисловості, сплачує ПДВ. А  той, хто це робить в умовному Китаї, ПДВ не сплачує . З точки зору державної податкової політики це абсолютний нонсенс, безглуздя. Ми гнобимо людей, які тут створюють додану вартість, сплачують податки, на користь людей, яких ми навіть не знаємо", — прокоментував Гетманцев ідею скасувати норму.

Зазначимо: суперечки через ліміти на посилки з-за кордону тривають вже давно. Так:

  • У грудні 2017 року нардепи обмежили безмитне ввезення товарів в Україну до трьох посилок на місяць вартістю 150 євро кожна.
  • У листопаді 2018 року у парламенті запровадили ПДВ на іноземні посилки вартістю понад 100 євро.
  • У 2022 році було підвищено ліміт на всі міжнародні та експрес-відправлення зі 100 євро до 150 євро. По суті, повернули поріг вартості, який діяв до 2019 року.
  • Тепер же в Кабміні хочуть обкласти податком посилки дорожче за 45 євро – за винятком тих, які надсилають отримувачу без оплати, і вони не призначені для продажу. Відповідна норма міститься у затвердженому Кабміном для подальшого розгляду у Верховній Раді законопроекті щодо підвищення податків.