Українцям продають небезпечні продукти: де можна купити «отруєну» їжу
7 месяцев назад 0
Держпродспоживслужба наголошує на небезпеці, яку несе придбання продуктів у місцях стихійної торгівлі , адже це створює загрозу для здоров'я споживачів. Єдиними офіційними місцями для торгівлі харчовими продуктами є продовольчі магазини та агропродовольчі ринки.
Це пояснили експерти . Там зазначили: значна частка скарг та звернень українців до Держпродспоживслужби стосується небезпечних продуктів, які вони купили у місцях стихійної торгівлі – на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під'їздах тощо.
"Продукти, які продаються в непризначених для цього місцях, із необладнаного належним чином автотранспорту в антисанітарних умовах , які не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи – це потенційна небезпека для здоров’я споживачів", – зазначили експерти.
Де безпечно купувати їжу Зі свого боку, зазначається, слід думати про небезпеку, яку несе придбання продуктів у неналежних місцях, де вони продаються в антисанітарних умовах та без належних дозволів. Офіційними місцями для торгівлі харчовими продуктами є лише продовольчі магазини та агропродовольчі ринки.
Держпродспожив служба повідомляє, що у магазинах суб’єкти господарювання несуть відповідальність за якість товарів, а на ринку продаж власної продукції дозволений лише за наявності висновку ветеринарно-санітарної експертизи. Відповідно до законодавства, адміністрація ринку має право надавати торгові місця лише після отримання відповідних висновків лабораторії.
Насамперед відповідальність за якість продукції несе адміністрація ринку , а також закони України передбачають штрафи за недотримання вимог щодо місць торгівлі. "Пам’ятаємо, що стихійна торгівля існує доти, доки на неї є попит", – наголошують у Держпродспоживслужбі.