Українцям видадуть грошову допомогу від ЄС на відкриття бізнесу: хто може отримати €15 000

2 месяца назад 0

Українцям видадуть грошову допомогу від ЄС. Суму у межах 15 000 євро можна витратити на відкриття свого бізнесу. Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

Громадяни, які розвивають свій бізнес, можуть претендувати на солідну виплату для масштабування своєї діяльності. У пресслужбі відомства повідомили, що інтерес Євросоюзу приваблює бізнес, який створює продукти з інноваційною складовою та збирається розширюватись або експортувати товари. Претендувати на фінансову підтримку можуть люди, які б хотіли відкрити власну справу або вже розвивають її.

Програма "EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація малого та середнього бізнесу" передбачена й для тих громадян, які хочуть відновити свою підприємницьку діяльність. Загалом на проєкт виділили 300 тисяч євро. Кожному учаснику, якого вважатимуть гідним кандидатом, виділять по 15 тисяч євро.

Грантові кошти можна буде витратити на:

  • сировину, обладнання, інструменти, програмне забезпечення;
  • створення або збереження робочих місць;
  • оренду приміщень, обладнання чи програмного забезпечення;
  • послуги для підтримки виробництва, розвиток інноваційного та експортного потенціалу;
  • витрати, пов'язані з переїздом, перекваліфікацією або транспортуванням.

Як оформити заявку Реєстрація на отримання грошової допомоги від Європейського союзу триватиме до 10 березня. Претенденти мають подати  на порталі Українського фонду стартапів. Їх вивчать на відповідність вимогам та повноту інформації.

Потім незалежні експерти  проведуть оцінку та інтерв'ю з кандидатами, які потраплять до топ-25. Відбудуться співбесіди, після чого фонд підпише грантові угоди з 20 переможцями.