Українцям вже перерахували частину тарифів: що подорожчає в 2023-му

1 год назад 0

Українцям в 2023-му перерахували вартість доставки газу. Крім того, найближчим часом мають перерахувати тарифи на воду. 

Про те, які тарифи та чому можуть перерахувати в цьому році, читайте в матеріалі . 

Абгонплата на газ  Суми в платіжках вже перерахували з 1 січня. Тариф на доставку не змінили. Але щомісяний платіж залежить від об'ємів споживання газу за минулий рік (рахують з жовтня по жовтень). І ті українці, які збільшили споживання, вимушені більше грошей витрачати на щомісячну абопналату. 

Тарифи на опалення та газ Ймовірно, вартість опалення та блакитного палива не зміниться в цьому році. Мораторій на підвищення цін ввели на період воєнного стану. Проте і після цього економічна ситуація значно не зміниться, тому з рішенням про підвищення цін не поспішатимуть. 

Вартість електроенрії  Вартість електроенергії не будуть переглядати що найменше до кінця опалювального сезона. Ймовірно, в березні Кабмін знову ухвалить рішення відмовитись від підвищення цін. Проте з економічної точки зору, з урахуванням величезних витрат на ремонтні роботи, абладнання, необхідність збільшити кількість працівників, проблеми з генерацією і т.д. є причини для значного здорожчання. 

Зазначимо, ще й до атак на енергетичну інфраструктуру в Україні тарифи на електроенергію для населення були нижчими за рівень собівартості. І якщо в цьому році тарифи не переглянуть, після закінчення війни без такого рішення не обійтись. 

Плата за воду  Тарифи на воду мали підвищити вже з 1 січня. Проте рішення вирішили перенести. Офіційна причина: члени Нацкомісії з енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) заплуталась в документах, засідання проводили під час повітряної тривоги, тому так і не змогли розібратись, за що голосували. 

Проте підвищення тарифів все ж таки не відміняли. Ймовірно, вже найближчим часом тарифи можуть переглянути. Яким буде остаточний документ ще невідомо, проте в попередній версії пропонували приблизно на 10% підвищити ціни в січні, а потім через півроку знову підвищити ціни ще приблизно на 10%. Проте, залежно від міста, ціни могли зростати більш суттєво.