Українські біженці в Німеччині: яку грошову допомогу виділяє держава і як знайти роботу в країні

2 года назад 0

Європа продовжує активно допомагати біженцям з України на тлі війни. Зокрема й уряд Німеччини вживає чимало заходів, що спрямовані на підтримку українців. Розповідаємо, що варто знати нашим громадянам, які шукають прихистку в цій країні.

Кількість біженців з України в Німеччині продовжує зростати. Попри те, що частина наших земляків уже повертається додому, у цій державі все ж зареєстровано понад 700 тисяч осіб з українським громадянством. Йдеться про тих, хто прибув на територію Німеччини після 24 лютого.

Як легалізуватися українцям в Німеччині на прикладі Берліна Відповідно до урядового Розпорядження про тимчасове звільнення від необхідності отримувати посвідку на проживання особам, які в’їхали через війну в Україні, по приїзду українці перебуватимуть в Німеччині легально попередньо до 31 серпня 2022 року. Тому проходити реєстрацію як біженцю необов'язково.

Однак якщо ви розраховуєте на соціальну допомогу від держави, до якої входить і грошова підтримка, і надання медичних послуг, і допомога з житлом, тоді потрібно отримати дозвіл на перебування.

У такому випадку слід звернутися у центр прийняття біженців з України. Він розташований в колишньому аеропорті Тегель за адресою: Saatwinkler Damm, 13405 Berlin. Для зручності мерія організувала автобуси-шатли від головного залізничного вокзалу Берліна (Hbf) та берлінського центрального автовокзалу (ZOB), які регулярно курсують у цьому напрямку.

Сама  реєстрація складається з двох етапів:

 • Спочатку потрібно зареєструватися в Земельному відомстві в справах біженців для розподілу.
 • Далі слід подати  на отримання дозволу на перебування та дочекатися підтвердження.
 • Зареєстрованим біженцям в Німеччині виплачують грошову допомогу / Фото unsplash Яка грошова допомога передбачена для біженців з України Українців, які прибули до Німеччини через російсько-українську війну, прирівняли до тих німців, які також отримують соціальну допомогу. Відповідно до цього нововведення, з 1 червня 2022 року наші громадяни можуть отримувати соціальну допомогу з безробіття, а також допомогу на дитину, яку дають усім до досягнення повноліття.

  Таким чином працездатним біженцям з України допомогу виплачуватиме центр зайнятості Jobcenter, де попередньо також потрібно зареєструватися. Так, починаючи з червня, українці, що мають статус тимчасового захисту, отримуватимуть фінансову допомогу у розмірі  449 євро.

  До слова!  Раніше ж наші біженці, залежно від місця перебування, мали соціальну допомогу трохи більше як 300 євро на місяць для дорослої людини.
  Які документи потрібно подати у Центр зайнятості

 • заяву із заповненим бланком;
 • копії всіх паспортів;
 • копії всіх документів проживання;
 • копії останніх повідомлень про допомогу для осіб, що шукають прихисток;
 • наявність медичного страхування
 • договір про оренду житла;
 • реквізити рахунку, куди ви отримуватимете виплати.

Розміри соціальних виплат в Німеччині

 • для самотньої дорослої людини – 449 євро;
 • на повнолітнього партнера – 404 євро;
 • для молоді віком до 25 років – 360 євро;
 • на дітей віком від 14 до 17 років – 376 євро;
 • на дітей віком від 7 до 14 років – 311 євро;
 • на дітей віком до 6 років – 285 євро.

Чи можна працювати українським біженцям у Німеччині Громадян України беруть на роботу за спрощеною схемою – дозвіл на працю отримує кожен біженець, який має статус тимчасового захисту. Але якщо ж ви перебуваєте в країні на підставі безвізу й використовуєте стандарті 90 днів, то в такому випадку знайти роботу у вас не вийде.

Важливо, аби на посвідці на проживання була позначка "Erwerbst?tigkeit erlaubt" ("Працевлаштування дозволено"). Після отримання цього документа можна шукати роботу. Але слід пам'ятати, що лише на деякі посади в Німеччині можна влаштуватися одразу. Йдеться про нерегламентовані професії, які не вимагають державного допуску. До них належать, наприклад, автомеханік, продавець, бухгалтер, офіс-менеджер, перукар, програміст, економіст, біолог, математик. Загалом таких професій в країні налічується понад три сотні. Влаштуватися на роботу можна лише зі привласненим статусом тимчасового захисту / Фото pexels Де шукати роботу в Німеччині Найкраще звернутися до Федерального агентства зайнятості. Для консультації можна зателефонувати за номером 0911 178-7915. На лінії працюють україномовні оператори.  Для самостійного пошуку роботи є кілька популярних ресурсів: До слова!  Мінімальна зарплата за 8-годинний робочий день становить 1 300 євро на місяць. Місячний дохід зазвичай варіюється від 1,5 до 5 тисяч євро залежно від кваліфікації та професії спеціаліста.
Фінансова допомога рідним в Україні Маючи європейську картку, ви можете надіслати кошти на будь-яку картку українського банку. Миттєво це можна зробити за допомогою міжнародного сервісу 

Користуватися мобільним додатком TransferGo зручно та вигідно – лише за кілька кліків й без жодної комісії ваші близькі та рідні отримають гроші, де вони не були б. Для успішної транзакції потрібно лічені хвилини. Надсилайте гроші рідним за лічені хвилини разом з TransferGo / Фото instagram TransferGo