Українські легкоатлети здобули три медалі на престижному турнірі у Німеччині, Проценко уперше виступив у сезоні

12 месяцев назад 0

АР Андрій Проценко повернувся до виступів зі "сріблом".

Україна здобула три медалі на легкоатлетичному турнірі, що закінчився у німецькому Релінген-Зірсбургу. Усі були здобути у секторів стрибків у висоту.

На турнірі у Релінген-Зірсбургу Україна виступила у складі чотирьох спортсменів. Серед них був і стрибун Андрій Проценко — український легкоатлет уперше вийшов на старт після того, як у травні вибрався з окупованої росіянами Херсонщини.

Проценку вдалося закінчити змагання з медаллю. Він подолав чотири поспіль планки з першої спроби — 2.09, 2.12, 2.15 та 2.18 метрів. І разом з іншим українем Олегом Дорощуком вів боротьбу за медалі змагань.

І Проценко, і Дорощук зрештою стали медалістами змагань у Німеччині. Дорощук зупинився на висоті 2.18 метрів, випередивши своїх опонентів завдяки меншій кількості спроб. А ось Проценко до останнього вів боротьбу за "золото" з німцем Тобіасом Потьє, але програв її: українець з другої спроби взяв висоту 2.21 метри, але не подолав планку у 2.24 метри, яка підкорилася німецькому атлету.

Для продовження боротьби Проценку потрібно було взяти висоту 2.27 метри — українець переніс планку з 2.24 метрів після невдалої першої спроби. Однак два стрибки на висоті 2.27 м також виявилися невдалими для українського стрибуна.

Стрибки у висоту. Чоловіки

  • Тобіас Потьє (Німеччина) — 2.24 м
  • Андрій Проценко (Україна) — 2.21 м
  • Олег Дорощук (Україна) — 2.18 м
  • 8. Вадим Кравчук (Україна) — 2.15 м

Крім Проценка та Дорощука, медаль у жіночих стрибках у висоту взяла Оксана Окунєва. Українська стрибунка на турнірі у Німеччині стала срібною призеркою.

Ключовою у боротьбі Окунєвої за "золото" турніру стала боротьба з представницею Узбекистану Сафіною Сабдулаєвою. Обидві стрибунки мали однакову кількість спроб перед заключною планкою 1.88 метри. Сабдулаєва подолала її з другої спроби, а ось українка на ній припинила виступи.

Стрибки у висоту. Жінки

  • Сафіна Сабдуллаєва (Узбекистан) — 1.88 м
  • Оксана Окунєва (Україна) — 1.85 м
  • Імке Оннен (Англія) — 1.82 м
  • Що відомо
  • Андрій Проценко – 33-річний стрибун у висоту, що представляє Херсонську область Срібний призер чемпіонату світу та Європи в приміщенні (2014 і 2019), срібний призер континентальної першості на відкритій арені (2014), а також учасник трьох Олімпіад – у 2012, 2016 і 2021 роках. Найкращий результат українця на Олімпійських іграх – 4-те місце в Ріо-де-Жанейро.
  • Оксана Окунєва – 32-річна українська стрибунка у висоту, родом із Миколаєва. Віцечемпіонка Європи U23 2011 року.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.