Український прапор у Кринках на Лівобережжі Херсонщини означає, що жителів кидати ніхто не збирається — Гуменюк

4 недели назад 0

На тимчасово окупованому лівобережжі Херсонської області ситуація залишається напруженою, російська армія не припиняє спроб вибивати українських бійців із закріплених позицій на плацдармі. Водночас Сили оборони відбивають атаки та не збираються кидати роботу зі звільнення території та людей.
Про це у марафоні "Суспільне. Спротив" повідомила керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня  Наталія Гуменюк.

"Ми продовжуємо бойову роботу, і позначення українським прапором території поблизу Кринок — це в тому числі потужний сигнал, який нівелює їхні вкиди через свої ресурси про те, що наші підрозділи залишили цей напрямок і в Кринках не залишилось українських підрозділів. Ніхто жителів тимчасово окупованого лівого берега кидати не збирається" , — говорить вона.

За словами керівниці об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня, російські військові намагаються максимально атакувати цей напрямок, застосовують безпілотні літальні апарати та потужну артилерію, підтягують її на ті позиції, з яких до правого берега вже не дотягують, але ще можуть бити по лівому.

"У штурмах вони не використовують бронетехніку, економлять її, наважують атакувати піхотою. За добу вони наважилися двічі атакувати наші позиції, позаминулу — тричі. Це говорить про суттєвий спад їхньої активності. Ми не даємо росіянам повертатися на ті позиції, з яких їх вибили. Вони намагаються вишукувати нові рубежі пусків, навіть ризикують своїми літаками. Минулої доби вони знову застосовували авіабомби, ними вони намагаються максимально зруйнувати інфраструктуру та послабити наші сили на лівому березі" , — розповіла Наталія Гуменюк.