“Укрпошта“ розішле 900 тисяч повісток військовозобов’язаним
3 месяца назад 0
Кабмін України виділить Міністерству оборони майже 72 млн грн для друку повісток військовозобов'язаним та резервістам, які розсилатиме "Укрпошта". Відповідну постанову вже ухвалив український уряд 24 вересня 2024 року.
Повістка про виклик резервіста або військовозобов'язаного в ТЦК формуватиметься за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Їх надсилатимуть рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення.
Гроші на друк повісток візьмуть із резервного фонду державного бюджету України. Усього на 71,82 млн грн планують надрукувати 900 000 повісток. За даними Мінекономіки, щомісяця планують друкувати по 300 тисяч повісток.
У який період "Укрпошта" має розіслати ці 900 000 повісток про виклик до ТЦК – не уточнюється. Навряд чи вона встигне це зробити за три місяці, тобто до кінця грудня 2024 року. Швидше за все, всі ці повістки надрукують до кінця 2024 року, а розсилатимуть їх як у 2024 році, так і у 2025 році.
Тим часом, "Укрпошта" вже почала розсилати повістки про виклик до ТЦК, які були отримані в електронному вигляді (спочатку їх, звісно, роздруковують). Ці повістки з електронними підписами начальників ТЦК автоматично надійшли на сервери "Укрпошти". У першій "партії" "Укрпошта" отримала 6 000 таких повісток.
Повістка, згенерована Реєстром військовозобов'язаних та підписана електронним підписом начальника територіальних центрів комплектування ЗСУ, надсилається за домашніми адресами військовозобов'язаних рекомендованими поштовими відправленнями. Для того, щоб прийти в ТЦК, відводиться 14 днів.
Повістка вважається врученою навіть у тому випадку, якщо стоїть відмітка про неможливість вручення (наприклад, якщо військовозобов'язаний вже не проживає за цією адресою). Виправдатися тим, що, мовляв, був на роботі і тому не мав змоги отримати повістку, не вийде. Для порушників правил мобілізації та військового обліку передбачено адміністративну відповідальність.
Начальник ТЦК повинен письмово вимагати від поліції, щоб порушника правил військового обліку та мобілізації доставили до ТЦК. Поліція має певний час для доставки ухилянта від мобілізації. Якщо його неможливо доставити до ТЦК, то поліція повинна про це повідомити начальника ТЦК.
Після цього начальник ТЦК має подати до суду заяву про тимчасове обмеження деяких прав для ухилянта від мобілізації. Наприклад, йому тимчасово заборонять керувати автомобілем. Весь цей час порушник правил мобілізації перебуватиме у розшуку.