З Херсонської області «вимивають» гривневу грошову масу — заступник голови облради

1 год назад 0

Відсутність можливості завозити українські гроші з-за меж Херсонщини, масовий виїзд людей з окупованої області й вимушена орієнтація місцевого бізнесу на росію — основні причини зменшення в Херсонській області української грошової маси.

Про це  в Фейсбуці заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський, а також пишуть користувачу соцмережі в коментарях до посту.

«Факт незаконного відкриття у Херсоні відділення цього банку (російський «Промсвязьбанк»), а також нарощування темпів з видачі одноразової допомоги у розмірі 10 000 рублів мало не всім бажаючим, говорить про продовження насильницької інтеграції Херсонщини в економічну систему росії. Наше населення фактично позбавили якогось вибору, заблокувавши роботу українських фінансових установ, а також заблокувавши всі можливості завозити гривневу готівку до регіону. Незважаючи на це, більшість жителів області максимально намагається зберегти оборот саме в гривні, що також є своєрідною формою протесту», — пише Соболевський.

В коментарях до його посту херсонці зазначають, що кількість гривневої маси і області дедалі зменшується. Й причин для цього кілька: виїзд людей, які вивозять й свої заощадження, відсутність можливості завозити в область українські гроші, експансія російської економіки в окупованому регіоні.

Також люди зазначають, що зараз в Херсоні найпоширеніший спосіб отримати готівкову гривню, без якої не прожити, — знятті готівки з карт у людей, які надають таку послугу за відсоток від суми, яка знімається. Й зараз чимало таких «підприємців» підняли комісію за свої послуги до 20%. Це свідчить й про попит на гривню, й про її дефіцит.