З окупованої Кінбурнської коси армія РФ атакує Херсонщину та Миколаївщину, – Плетенчук

3 недели назад 0

З окупованої Кінбурнської коси російські війська атакують Херсонщину та Миколаївщину. Однак Сили оборони завдають удару по військових РФ в цій зоні.

Про це повідомив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України Дмитро Плетенчук у телемарафон «Єдині новини».

«На Кінбурнській косі ситуація досить складна. Там небагато населених пунктів і вони невеличкі, місцевого населення фактично не залишилося», — зазначив речник.Він додав, що окупаційні війська завдали непоправної шкоди орнітологічному заповіднику на Кінбурнській косі.

«Шкоду, яку вони завдали природному середовищу України неможливо виміряти. Потрібно буде десятки, десятки років на відновлення, якщо взагалі воно відновиться»,  — сказав Плетенчук.

За його словами, розташування російських військ на косі, дозволяє їм обстрілювати Дніпровсько-Бузький лиман, тобто це вихід з Миколаївського порту. Через це там закрите цивільне судноплавство і створює економічну проблему.

Також Дмитро Плетенчук зазначив, що російські окупанти продовжують будувати залізничну колію з Ростова (РФ) до анексованого Криму через південь України. Вони це роблять для того, щоб забезпечити військову логістику. Він додав, що складність для ЗСУ в тому, що залізничне полотно можна відновити у стислі строки.

Кінбурнська коса розташована у крайній північно-західній частині Кінбурнського півострова між Чорним морем та Дніпровсько-Бузьким лиманом. Як “Вгору” в.о. директора регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса», Херсонщина – це важлива «пташина» територія. Там, у першу чергу для збереження птахів, і був створений Чорноморський біосферний заповідник, територія якого займає і частину Кінбурнського півострова. І більша частина заповідника зараз опинилася, фактично, на лінії фронту, як і Кінбурнська коса.

На ній від пожеж постраждали 5 тисяч гектарів Національного парку. За рік від початку російського вторгнення на косі спостерігали понад 130 пожеж.

Російські військові називають виїзд на західну частину Кінбурнської коси для виконання вогневих завдань "квитком в один кінець". Сили оборони на південному напрямку відпрацьовують по російських окупантах.

У ніч на 20 травня Служба безпеки України спільно з Військово-морськими силами ЗСУ завдали удару морськими дронами "Sea Baby" по позиціях окупаційних військ на косі.