З початку передвиборної кампанії по 184 округу поліція Херсонщини зафіксувала 2 порушення виборчого законодавства

3 года назад 0

З 1 вересня на Херсонщині триває передвиборна кампанія, пов’язана з проміжними виборами народного депутата на окрузі №184 з центром у місті Нова Каховка. Нині поліцейські зафіксували два порушення виборчого законодавства.
В місті Нова Каховка поліцейські виявили два бігборди кандидатів у народні депутати по округу №184 без вихідних даних. На правопорушників були складені адміністративні матеріали за ст. 212-13 КУпАП «Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск». Заступник начальника поліції Херсонщини Денис Захарченко розповів, що відповідальність за адміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення, зазначені з 212-7 до 212-21 статтях КУпАП. У Кримінальному кодексі України відповідальність за злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина, зазначена у статтях 157 – 160 ККУ.
— Окремо звертаю увагу на недопустимість здійснення незаконного фінансування чи роздачі коштів або підкупу виборців. При цьому, ст.160 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність для обох сторін – того, хто пропонує гроші, і того, хто їх бере. Одержувачу коштів загрожує покарання від штрафу до 2-х років обмеження волі. Максимальне покарання для особи, яка вчинила підкуп, до 7 років позбавлення волі.
Поліція закликає учасників виборчого процесу не порушувати виборче законодавство. У разі виявлення порушень, повідомляйте за телефоном «102». Відділ комунікації поліції Херсонської області