З війська на весілля: херсонка, яка служить в армії, приїхала додому, щоб взяти шлюб

4 года назад 0

Президентська стипендіатка, херсонка Дар'я Каліберда – єдина військовослужбовиця у своїй родині. Дівчина повернулася додому на кілька днів на власне весілля.

21-річна Дар’я  Каліберда, курсантка Житомирського військового інституту імені Сергія Корольова. В її родині не служив ніхто, — говорить дівчина. Обирати військову професію спочатку не збиралася. Почалося все 4 роки тому, розповіла дівчина, це був 16 рік, 11 клас , і коли закінчували – стояв вибір перед усіма, куди йти поступати, як бачити себе у майбутньому житті. Дар'я, як і інші випускники – не всі себе бачили десь. Один із варіантів – кар’єра військового.  
"У мене у сім'ї немає військових. І потрохи ми почали це все дізнаватися, які потрібні документи, і якось, коли я їхала з курсів підготовки до ЗНО я просто себе побачила у формі, і в той момент я вирішила, що все таки стану військовою. Насправді, перших 2 курси було трошки тяжко. Тому що це була загальна військова підготовка, це була тактика, топографія, було багато полігонів. В нас були якісь обмеження, але дивлячись зараз 4 роки потому, я не жалкую, що це обрала. Кар’єра військового дає багато перспектив у майбутньому, це не тільки якісь обмеження, це можливості. Можна служити в частині, можна розвиватися, за кордон їздити на курси підготовки ", — розповіла Дар'я Каліберда.
У виборі професії, родина Дар'ю підтримала. Нині,- говорить вона, все більше дівчат обирають шлях військового.

"Для мене це було велике здивування, але так – дуже багато дівчат. Я можу судити навіть з нашого інституту, до нашого року набору – 16 року поступало дівчат 10 на курс. А набір з 200 людей складається. Коли ми поступали, нас набрали 27 дівчат. Зараз ця тенденція ще росте. З кожним роком все більше дівчат стає в армії. Зараз гендерна рівність, жінки можуть займати ті ж посади, що і чоловіки" , — додала Дар'я Каліберда.
Суспільне ХерсонДар'я, на момент розмови, тільки повернулась до Херсона. Багато змінилося у місті, — говорить дівчина. Та часу на прогулянку не має – треба готуватись до весілля. Своє кохання дівчина зустріла серед військових.

"Історія досить проста і банальна – ми навчаємось на одному курсі, в одній групі. Там і познайомились. Спочатку спілкувались, як одногрупники, але згодом наша дружба перейшла в кохання. Ми 3 роки зустрічались і нарешті вирішили одружитися. Труднощі, які можуть виникнути – розподілення між військовими частинами. Оскільки не завжди бувають місця для служби в одному гарнізоні. Я сподіваюсь, у нас все вийде і все буде добре" , — розповіла Дар'я Каліберда.

Не важливо, у яке місто України доведеться потрапити, — говорить Дар'я, молодята  хочуть залишитися служити разом.Суспільне Херсон