За матеріалами СБУ тюремний строк отримав ексголова окупаційної адміністрації Горностаївки на Херсонщині

2 месяца назад 0

СБУ довела вину у співпраці з окупантами колишнього голови окупаційної адміністрації селища Горностаївка Херсонської області – Юрія Гранкіна.

Про це повідомляє пресслужба СБУ Херсонської області.

Слідчі СБУ встановили, що після захоплення росіянами Каховського району Херсонщини чоловік підтримав «нову» владу та погодився на їхню «пропозицію». Колаборант очолив псевдоорган — «Горностаївську військово-цивільну адміністрацію».

На виконання доручень окупантів фейковий «очільник» здійснював незаконні повноваження на території об’єднаних територіальних громад Каховського району. Він взяв під свою «опіку» комунальні підприємства району та структурні підрозділи Горностаївської селищної ради.

Колаборант зобов’язував фізичних та юридичних осіб підпорядковуватися окупаційній адміністрації. Відомо також, що зрадник брав участь в організації незаконного референдуму. У своїх висловлюваннях серед місцевих мешканців він дискредитував органи державної влади та виправдовував агресію з боку держави-агресора.

На підставі зібраних доказів суд визнав Юрія Гранкіна винним за ч.5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Йому призначено покарання — десять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади строком на 15 років, з конфіскацією всього належного йому майна.

Засуджений перебуває на непідконтрольній Україні території. СБУ вживає комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.
Розслідування проводили співробітники СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.