За здачу окупантам інформації про українських військових Юрій Кузьменко і Світлана Ерен з Херсона проведуть 15 років за ґратами

2 месяца назад 0

Подружжя з Херсона Юрій Кузьменко і Світлана Ерен у січні 2023 року за гроші передавали російським окупантам інформацію про розташування позицій ЗСУ і госпіталю для поранених українських військових. За цей злочин вони отримали по 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє  з посиланням на  Шевченківського районного суду Києва від 5 квітня.

Як з’ясувалось у суді,  Кузьменко Юрій Андрійович запропонував своїй співмешканці  Ерен Світлані Миколаївні  допомагати російським військовим, надаючи їм інформацію про місце розташування Сил оборони України у звільненому Херсоні. Юрій Кузьменко розповів жінці, що співпрацює з окупантами і запропонував використовувати її банківську картку для отримання грошей за виконану «роботу».

Юрій Кузьменко надавав загарбникам дані з геолокацією про знаходження позицій ЗСУ. Також він повідомив окупантам, що знає, де в Херсоні знаходиться так званий «фільтраційний центр», де перебувають українські військові, представники Національної поліції і СБУ. За надану інформацію 14 січня 2023 року він отримав від окупантів 1973 гривні. А за більш детальну інформацію про «фільтраційний центр» з фотографіями звідти Кузьменку пообіцяли заплатити $150.

Вранці 15 січня 2023 року чоловік відправився до так званого «фільтраційного центру», зробив відеозапис і відправив його через Телеграм представнику РФ. Трохи згодом він сфотографував ще інші об’єкти, які могли зацікавити росіян. За цю інформацію він отримав 6053 гривень.

16 січня 2023 року Юрій Кузьменко відправився до госпіталю в Херсоні, де лікуються українські військові. Там він відзняв на відео територію закладу і переслав його представнику РФ.

Юрій Кузьменко свою вину в суді визнав повністю. Він пояснив, що росіяни запропонували йому заробити грошей і він на це погодився. Оскільки у чоловіка нібито не було власної банківської картки, він надав для розрахунків за виконану «роботу» картку своєї співмешканки.

Світлана Ерен свою вину категорично не визнала і намагалася переконати суд, що уявлення не мала, чим займається її чоловік. Юрій Кузьменко нібито сказав їй, що ці гроші будуть надходити від його брата з Росії як допомога. На отримані гроші вона купувала продукти. Але витратити всі гроші вони не встигли: 16 січня 2023 року їх обох затримали.

Плутаним поясненням Світлани Ерен суд не повірив. І визнав обох затриманих винними у державній зраді за ч.2 ст.111 КК України.
Вирок – по 15 років позбавлення волі кожному з конфіскацією всього належного їм майна.

Як повідомляв ЦЖР, 38-річний Володимир Письменний, мешканець села Князе-Григорівка Великолепетиської громади Каховського району Херсонщини, , годував їх, поселив у власному будинку і мріяв про встановлення пам’ятника Лєніну. 4 квітня Тернопільський міськрайонний суд визнав його винним у пособництві державі-агресору. Заочний вирок – 11 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.