Загарбники продовжують тероризувати Херсонщину, скидаючи вибухівку з дронів — Гуменюк

3 месяца назад 0

Ворог продовжує тероризувати населення Херсонщини, скидаючи вибухові пристрої з безпілотників.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомила керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.

«Ворог продовжує тероризувати населення Херсонщини, скидаючи вибухові пристрої з безпілотників. Особливість нашої операційної зони в тому, що фактично лінія фронту пролягає Дніпром і там керуючим чинником є відстань, на яку ворог намагається досягнути правого берега. Ми працюємо над тим, щоб вибивати його вогневі потужності з лівого берега якомога далі, щоб вони не досягали правого» , – сказала Гуменюк. 

Вона зазначила, що щодоби є випадки, коли росіяни атакують FPV-дронами приватні будинки або скидають осколкові боєприпаси з дронів іншої модифікації по скупченню людей, автівках, які їдуть з одного населеного пункту в інший.

«Перед своїми псевдовиборами росіяни просували наратив про те, що повернуться в Херсон. Зараз вони всіма силами намагаються налаштувати місцеве населення Херсонської області на те, що Сили оборони не ті, хто їм потрібні, і треба чекати «руський мир». Таку саму тактику вони обирають і на ТОТ. Вони намагаються обстрілювати мирних мешканців і видають це за роботу Сил оборони України» , – підкреслила керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь».

Гуменюк повідомила, що ворог також продовжує дронові атаки, використовує безпілотники типу «Shahed-131», «Shahed-136». За її словами, їх траєкторія і географія свідчить про те, що росіяни намагаються пошкодити інфраструктуру, яка підтримує економіку України в тонусі, намагаються максимально нашкодити мирному населенню.

Вона зауважила, що цієї ночі у зоні відповідальності Оперативного командування «Південь» було знищено три дрони на Дніпропетровщині, три на Миколаївщині, два на Херсонщині і один на Одещині.

За її словами, уламками збитого дрона на Одещині пошкоджено приватне обійстя і обірвана лінія електропередач. Але ремонтні роботи вже ведуться. Люди не постраждали. Влучань не допущено. 

«Ми ретельно відстежуємо ворожі атаки, аналізуємо їх і бачимо траєкторію запуску дронів. Але навіть бойова робота може завдавати шкоди, тому обов'язково треба переходити в укриття» , – наголосила керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь».