“Залишаться самі пеньки”. У Каховці продовжують вирізати дендропарк

2 года назад 0

“Машинами заїжджають і вивозять деревину”.

Про вирубку дерев на території парку-пам’ятнику садово-паркового мистецтва “Дендропарк Каховського лісгоспзагу” заявила членкиня виконавчого комітету Каховської міськради, директорка місцевого центрального універмагу Галина Захарченко. 

— В дендропарку пиляють дерева. Туди заїжджають машинами і вивозять деревину. На іншій території для обрізки чи знесення кожної тополі доводиться приймати рішення виконкому, а тут знищуються цінні породи дерев і — нічого. Дійде до того, що коли дендропарк передаватимуть міській громаді, від нього залишаться самі пеньки, — сказала вона на засіданні виконкому міськради 14 грудня.

Як пояснив начальник відділу міського господарства, надзвичайних ситуацій, обліку житла Каховської міськради Андрій Кашулін, досі не з’ясовано, до кого саме віднесена територія цього парку.

— Ми направили запит до Державної екологічної інспекції і досі чекаємо відповіді, — сказав він.
— Вирізають не лише дерева в дендропарку. Це стосується всіх зелених насаджень, особливо, взимку. Єдине, що тут можна зробити — телефонувати до поліції, коли хтось стає свідком таких незаконних дій. Залишається сподіватися на свідомість наших людей, — додав міський голова Каховки Віталій Немерець.

Він також пообіцяв надати доручення, щоб на території дендропарку та місцевих лісосмуг частіше відбувались рейди і перевірки. 
— Треба туди частіше виїжджати і контролювати, — підкреслив міський голова.

Звернення до Держекоінспекції Південного округу виконком Каховської міськради направив ще в березні 2021 року. В ньому містилося прохання провести обстеження зелених насаджень у дендропарку. 

Як пояснював Віталій Немерець у березні, цей парк належить державному підприємству “Каховське лісове господарство”.
— Від Держекоінспекції ми просимо підказати, що міськрада там може привести до ладу, а що ні, — сказав він.

Нагадаємо, що останні втручання влади міста до дендропарку до добра не доводили. Приблизно 7 років тому за ініціативи чиновників у ньому вирішили вирубати аварійні дерева. Завершилось це проведеною у 2014 році перевіркою Держекоінспекції, яка заявила про спроби знищення дендропарку і нарахувала збитків на 1,05 млн грн. 

Попередня ж влада Каховки, у свою чергу, звинувачувала бізнесмена та експершого заступника міського голови Руслана Романенка в незаконній забудові прибережної території дендропарку. Зокрема, 22 березня 2019 року постійно діюча комісія міськради встановила “факт самовільного захоплення земельної ділянки та незаконне будівництво” на землях рекреаційного призначення. 

Як зізнався сам Романенко, він надумав відновити на тому місці човнову станцію, про що домовився з тодішнім очільником міста Андрієм Дяченком.

Олег БАТУРІН.
Фото автора
Новий день