Зарплата військових у 2023 році: хто може розраховувати на доплату

4 недели назад 0

У січні розмір зарплати не зміниться. Однак деякі українські військові можуть розраховувати на щомісячні доплати, якщо вони мають державні відзнаки.

З 1 січня 2023 року набрав чинності Закон України, що встановлює щомісячні виплати грошової допомоги людям, що мають звання Героя України з врученням ордена "Золота Зірка", лицарям ордена "Богдана Хмельницького" та кавалерам ордена "За мужність".

Скільки становитимуть виплати Щомісячна виплата грошової допомоги становитиме від однієї до трьох мінімальних заробітних плат, тобто від 6 700 гривень до 20 100 гривень.

  • Особи, яким надано звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка", отримуватимуть 20 100 гривень;
  • лицарі ордена "Богдана Хмельницького" трьох ступенів отримуватимуть 13 400 гривень;
  • кавалери ордену "За мужність" трьох ступенів (повні кавалери) отримуватимуть 6700 гривень.

Виплати для сімей загиблих воїнів Щомісячна виплата грошової допомоги в розмірах від трьох до однієї (у розрахунку на місяць на сім’ю) мінімальної заробітної плати надається членам сімей померлих або нагороджених посмертно осіб, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка", лицарів ордена "Богдана Хмельницького" трьох ступенів (повні лицарі) та кавалерів ордена "За мужність" трьох ступенів (повні кавалери).

Нагадаємо, що з 1 січня 2023 року мінімальна заробітна плата становить 6 700 гривень, а прожитковий мінімум для працездатних осіб — 2 684 гривні.
Скільки складає зарплата військових Розмір грошового забезпечення залежить від участі військовослужбовця у бойових діях, оскільки керівник військової частини повинен обов'язково надати повний перелік виконаних бойових розпоряджень. До 100 000 гривень за місяць отримують службовці, які беруть безпосередню участь в бойових діях або здійснюють заходи із забезпечення національної безпеки та оборони. Точну суму пропорційно вираховують залежно від кількості днів.

100 000 гривень також призначають особам рядового і начальницького складу територіальних воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби. 30 000 гривень виплачують іншим військовим, починаючи з дня прийняття на службу до дня виключення зі списку особового складу військової частини (внаслідок звільнення).

У 2023 році зарплати військових не будуть перераховувати. При цьому військовослужбовцям продовжать виплачувати надбавки.

З початком повномасштабної агресії усі військові формування збільшилися у своїй кількості. Мобілізація відбулася не лише до ЗСУ, а й до Державної прикордонної служби та інших складових. Тому говорити про збільшення заробітних плат, на превеликий жаль, навряд чи ми можемо, – заявив член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник президента у Верховній Раді України Федор Веніславський.
Яку суму буде спрямовано на потреби армії у 2023 році

  • У 2023 році на армію та безпеку виділять 43% держбюджету або понад 1 трильйона гривень. Ці видатки у повному обсязі забезпечать виплати для військових, а також необхідне обладнання та зброю.
  • Інші видатки держбюджету забезпечить міжнародна допомога партнерів. Наступного року очікується понад 32 мільярди доларів від країн та інституцій G7. Також Україна розраховує на поглиблення співпраці з МВФ.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.