Зеленський спостерігав за перебігом навчань «Об’єднані зусилля – 2020» на Херсонщині

4 года назад 0

Вчора, 23 вересня 2020 року, під час робочої поїздки до Миколаївської та Херсонської областей Президент України Володимир Зеленський спостерігав за перебігом стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля – 2020», що проводяться із залученням визначених органів військового управління Збройних сил України, органів управління інших складових сил оборони та позначенням дій військ, інформує пресслужба Офісу президента.

Це – перші навчання подібного рівня, які Україна проводить у статусі члена Програми розширених можливостей НАТО, і черговий крок до набуття взаємосумісності українського війська з арміями країн – членів Альянсу. Одне з головних завдань навчань – демонстрація готовності України дати відсіч збройній агресії самостійно та з використанням механізмів міжнародної підтримки, а також здатності протистояти іншим загрозам. Навчання також сприятимуть визначенню подальших напрямків розвитку системи управління ЗСУ.

«Це ще один сигнал потужної міжнародної підтримки України у захисті своєї територіальної цілісності та безпеки в Європі. Наш бойовий досвід стає частиною навчально-бойових програм, що високо цінуються в усьому світі. Свідченням цього є участь у навчаннях представників наших держав-партнерів», – зазначив Президент у Міжвідомчому центрі підготовки військових частин і підрозділів «Широкий лан», коли спостерігав за тактичними діями під час бригадних навчань 72-ї ОМБр.

Як доповів командувач військ оперативного командування «Північ» Валерій Залужний, підрозділи відпрацьовували штурм населених пунктів, наступ з ходу на непідготовлену оборону, атаку переднього краю противника, бій за оволодіння ротними опорними пунктами на першій позиції, застосування тактичного повітряного десанту.

У Херсонській області, поблизу села Львове, Президент України разом із послами країн – учасниць навчань, зокрема тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін, Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Ларисою Галадзою та тимчасовим повіреним у справах Великої Британії в Україні Ніколасом Гарроксом спостерігали за перебігом тактичних навчань 3-ї батальйонної тактичної групи 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ ЗС України та РТГр 16-ї десантно-штурмової бригади ЗС Великої Британії. Зокрема, відпрацьовувались захоплення плацдарму, форсування водної перешкоди на всіх видах десантно-переправних засобів та подолання понтонного мосту.

У районі Кінбурнської коси поблизу селища Виноградне було відпрацьовано управління зосередженим вогневим ударом. Як поінформував Президента командувач військ оперативного командування «Південь» Ігор Палагнюк, ураження здійснювалося з РСЗВ «Вільха», «Ураган» по об’єктах в глибині оборони противника. Також відпрацьовувалося застосування ударного БпАК Bayraktar.

Після цього в порту Скадовська відбулися тактичні навчання 124-ї окремої бригади територіальної оборони. Зокрема, відпрацьовувалася оборона морського порту, узбережжя та відбиття диверсійно-розвідувальних сил противника. Бригада була створена у Херсонській області у вересні 2018 року. Її завдання – охорона та оборона важливих об’єктів, контрдиверсійна діяльність та інша діяльність на випадок повномасштабної агресії. Херсонщина є пілотною областю для реалізації проекту з організації територіальної оборони. У навчаннях українська бригада використовує досвід Союзу оборони Естонії – Кайтселійт.

Президент позитивно оцінив навчання і привітав з проведеними випробуваннями. «Задоволений, як і всі українці, нашою армією, і вдячний кожному, хто захищає наш суверенітет та територіальну цілісність. Вважаю, що ці навчання дуже важливі, бо це не просто якесь тренування, а навчання, максимально наближені до реальності, до війни. Знаю, що і британці, і інші партнери з Альянсу, залучені до цих навчань, бачать, що багато речей навчила нас війна на сході країни, наші військові працюють на найвищому рівні», – розповів Глава держави.

Під час навчань було опрацьовано будівництво мостів та понтонів, переправлення техніки через річку тощо.

Володимир Зеленський відзначив підготовку українських військових і техніків. А вітчизняні зразки озброєння та військової техніки у процесі випробувань довели свою конкурентоспроможність на світовому ринку.

Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак подякував за сприяння у наданні Україні статусу члена Програми розширених можливостей НАТО та відзначив участь військ держав – членів Альянсу в навчаннях «Об’єднані зусилля – 2020».

«Сьогодні наша співпраця наповнена практичним змістом. Уперше в історії України стратегічні командно-штабні навчання «Об’єднані зусилля – 2020» відбуваються за стандартами НАТО, адже органи військового управління переведені на J-структуру. Участь країн-партнерів у навчаннях є потужним сигналом солідарності», – зазначив Головнокомандувач ЗСУ.

Стратегічні командно-штабні навчання «Об’єднані зусилля – 2020» проводяться з 22 по 25 вересня.