Змусять підняти тарифи? Скільки доведеться платити за газ після війни

2 года назад 0

Експерт розповів, чого українцям чекати від тарифів на комуналку цього року

Економіст Данило Монін вважає, що рішення не піднімати тарифи ЖКГ у період війни і навіть на весь наступний опалювальний сезон для нього абсолютно очевидне, це стосується і рахунків за газ.

Про це експерт  в ексклюзивному коментарі "Сьогодні".

За його словами, у людей просто не буде можливості оплачувати комуналку  навіть за поточними цінами.
"Просідання економіки буде у всіх регіонах, доходи населення знизяться. Тому потрібно розробити механізм компенсації різниці між тарифами для населення та вартістю газу, який буде у постачальників", – пояснює Монін.

Раніше Україна мала домовленість з МВФ про проведення реформи в цій галузі. Фонд вимагав скасування держрегулювання тарифів для населення та переходу до ринкового ціноутворення.

Експерт переконаний, що зараз від України ніхто нічого не вимагатиме і влада на це  просто не піде.

"Думаю, "Нафтогаз" продаватиме бюджетним споживачам газ у середньому по 600 доларів за тисячу кубометрів. А для населення залишать вартість газу на рівні 8 тис. грн за тисячу кубометрів. Виходячи з такої вартості газу, буде розраховуватись і вартість тепла", – каже Монін.

Також експерт вважає, що у 2022 році Україна сильно  скоротить споживання природного газу . Справа в тому, що багато підприємств зруйновано або зупинено, а частина українців не повернеться до своїх будинків.

Опалювальний сезон цього року можна буде пройти з запасами газу на рівні  17 млрд кубометрів,  14 з яких – газ внутрішнього видобутку.
Країні потрібно буде докупити близько  3 млрд кубометрів імпортного газу та допомоги партнерів на це має вистачити.

Комуналка під час війни Сама по собі війна та воєнний стан не звільняють від оплати комунальних послуг, проте вводять  деякі послаблення.
Якщо ви не можете платити за комуналку, то в цей форс-мажорний період не нараховуватимуться  ні пеня, ні штрафи.
Також під час війни вас не можуть відключити від отримання послуги, навіть якщо ви не платите за неї.