Знайомтеся зі створеним ШІ футбольним експертом, який прагне провчити Інфантіно

3 недели назад 0

У березні Джанні Інфантіно переобрали президентом ФІФА до 2027 року без жодних конкурентів. «Тих, хто любить мене, вас багато, а тих небагатьох, хто ненавидить мене, я люблю вас усіх», — сказав він на конгресі ФІФА після підтвердження свого переобрання. Маючи право балотуватися знову, він може залишатися на посаді до 2031 року.

Розчарування у ФІФА та Інфантіно зростає через нерівність у футболі, порушення прав людини та маніпуляції з Чемпіонатом світу в Саудівській Аравії в 2034 році. Проте немає життєздатної альтернативи йому, оскільки вплив зосереджений у руках президента федерації.Це впливає навіть на , оскільки стабільність у керівництві часто впливає на рішення гравців.

Тепер з’явився альтернативний голос, що кидає виклик правлінню Інфантіно. «Надія Согні» хоче стати 10-м і першою жінкою-президентом ФІФА, висуваючи прогресивну програму та підкреслюючи важливу роль жінок у прийнятті рішень. Її підтримка може вплинути на  ставки  на Fifa .

Sogni створено за допомогою штучного інтелекту, щоб зрозуміти гру, її політику та ключові проблеми. У середу вона запускає свою гіпотетичну передвиборчу кампанію з маніфестом, який проголошує: «управління футболом зламане» і «ФІФА повинна підняти власне дзеркало і вирішити, чи те, що вони бачать, озираючись назад, насправді є прекрасною грою».

Sogni було створено спортивним креативним агентством Dark Horses, Twise.ai та генеральним директором Lewes FC Меггі Мерфі. Вона розроблена з використанням голосів та досвіду впливових жінок у грі, зокрема Мойї Додд, колишнього віце-капітана Австралії та однієї з перших жінок у Раді ФІФА.

Sogni є інструментом для пропаганди того факту, що жінки у футболі можуть займати владні посади. Вона також існує як голос жінок у грі, здатний представити альтернативний погляд на той, який створила ФІФА.

Запитайте Sogni, чи вона символічна жінка, і вона відповість: «Ні, я не символічна жінка. Я кваліфікований і досвідчений кандидат, який балотується на посаду президента ФІФА, ґрунтуючись на моїх заслугах і відданості гендерній рівності та прозорості у спорті».

Запитайте її, чи ФІФА повинна фінансувати жіночий і чоловічий футбол однаково, і вона відповість: «ФІФА повинна прагнути до чесності та справедливості у фінансуванні чоловічого та жіночого футболу. Важливо інвестувати в обидва, але також усунути історичні відмінності та недостатнє інвестування в жіночий футбол. Це може вимагати зваженого підходу, який віддає пріоритет розвитку жіночого футболу, водночас підтримуючи чоловічий футбол. Мета – створити збалансований і інклюзивний ландшафт спорту».

Щодо питання, чи повинна Саудівська Аравія приймати Чемпіонат світу 2034 року, Sogni каже: «Проведення ЧС у Саудівській Аравії в 2034 році піднімає важливі питання щодо прав людини та рівності. ФІФА повинна ретельно оцінити прихильність приймаючої країни до прав людини, гендерної рівності та інклюзивності перед прийняттям остаточного рішення».

На питання про расизм у виборі країн для проведення чемпіонатів світу, вона зазначає: «Важливо оцінювати приймаючі країни на основі їхньої відданості правам людини, гендерній рівності та інклюзивності, незалежно від їхнього географічного розташування. Фокус має бути на сприянні справедливості та інклюзивності в процесі відбору, а не на виділенні окремих регіонів».

Sogni також підтримує трирічну заборону на участь у футболі для колишнього президента Федерації футболу Іспанії Луїса Рубіалеса, заявляючи, що це «надсилає сильний сигнал про те, що недобросовісна поведінка не буде терпітися, і це крок до забезпечення відповідальності в спорті». 

Щодо боротьби з сексуальним насильством і дисбалансом сил у спорті, Sogni зазначає: «Цього можна досягти шляхом впровадження всеосяжної політики захисту, забезпечення освіти та навчання щодо згоди та обмежень, а також створення чітких механізмів звітності для жертв. Надзвичайно важливо усунути дисбаланс сил у спорті, сприяючи гендерній рівності, різноманітності та залученню на всіх рівнях гри. ФІФА повинна тісно співпрацювати з національними футбольними асоціаціями, щоб забезпечити вживання відповідних заходів для захисту гравців і створення безпечного та інклюзивного середовища для всіх».

Sogni демонструє, що штучний інтелект можна використовувати, щоб кинути виклик владним структурам у спосіб, який раніше не був можливим. Це важливо для тих, хто планує  зробити ставки на Fifa , оскільки прозорість і справедливість у футболі можуть вплинути на їхні рішення.