«Зніміть це негайно»: ознаки забитого паливного фільтра

1 год назад 0

Будь-які фільтри не можуть служити вічно, адже вони призначені для того, щоб увібрати в себе все зайве і потім бути викинутими разом з цим. На Avto.pro новий паливний фільтр Ланос коштують невеликих грошей, тому жодних перешкод для їх регулярної заміни не виникає. Однак виникає питання, коли саме час міняти паливний фільтр. Виробники вказують різні терміни, залежно від конструкції фільтра:

  • Вбудований у паливну магістраль — через 10—25 тис. км.
  • Занурювальний — через 30—100 тис. км

Чим вище якість палива і краще дороги, якими їздить авто, тим ближче термін експлуатації до верхньої межі, і навпаки. Проте за досвідом співвітчизників, якість українських доріг та українського палива часто не входить до цієї градації. Таким чином, реальний термін заміни фільтра може наступити швидше, ніж одометр намотує хоча б нижню кількість кілометрів. І не пропустити цей момент допоможуть ознаки того, що паливний фільтр «все».

Як дізнатися, що паливний фільтр віджив своє

Треба розуміти, що, коли паливний фільтр забитий, він не просто перестає справлятися зі своєю функцією, а заважає паливу надходити у двигун. Як наслідок, відбувається таке:

1. Двигун починає заводитись насилу і через раз

2. На неодружених оборотах авто глухне

3. На підйомі або різкому газі автомобіль рухається ривками

4. Потужність двигуна відчутно падає, тяга «провалюється» при розгоні

5. Витрата палива зростає

Одна або навіть дві з перерахованих ознак навряд чи вказують на паливний фільтр, але якщо в наявності вони всі, можна не сумніватися — фільтр більше не здатний поглинати бруд і тепер є лише тягарем для паливної системи.

Чому фільтри швидко відмовляють

Іноді фільтри працюють у два рази менше за заявлені виробником терміни, і залишається здивування — як же так? Може, фільтр був бракований чи з автомобілем щось не те? Ось перелік основних причин, які винні у короткому житті паливного фільтра:

  • неякісне паливо з присадками та смолами у складі. У цьому випадку лише часта зміна фільтра може врятувати двигун від руйнування.
  • забруднене паливо — його склад може бути пристойним, але під час зберігання в цистернах або каністрах туди потрапляє сміття.
  • корозія паливної системи через конденсат — фактично, це та ж засміченість, але виникає всередині самого автомобіля через частинки іржі.

Якість самого фільтра, як можна бачити, не відіграє помітної ролі, тому, якщо змінювати його доводиться дуже часто, треба вирішувати справжню причину. Наприклад, змінити АЗС або провести ретельну діагностику паливної системи, поки не з'явилися більш серйозні наслідки корозії.