ЗСУ зірвали плани російських військ, звільнивши острів Нестрига — деталі від експерта

3 недели назад 0

Українські військові. Фото: Facebook/Командування морської піхоти
Російські війська планували використати острів Нестрига для операцій проти українських військ у районі Кринок на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Однак їхні плани були зірвані українськими Силами борони, зокрема звільнення острова відкриває нові можливості для контратак і розширення плацдарму. Про це сьогодні, 2 травня, в ефірі телеканалу  розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Ви знаєте, що близько двох місяців тому було створено Дніпровську флотилію, метою якої було, зокрема при вогневому прикритті сил на острові Нестрига, просування на катерах і човнах у північну частину, та протидіяти українському угрупованню військ у районі населеного пункту Кринки на лівому березі Херсонської області”,  — сказав він.
Однак план був розгаданий і попереджений українськими Силами оборони. Попри це, за його словами, Росія залишила свої війська згодом на острові Нестрига.

“Російські війська не відмовилися від використання островів для того, щоб проводити певні дії, зокрема запускати диверсійні групи безпосередньо до Херсона, вони намагалися проводити операції в районі Кринок. Але вони ніяк не можуть витіснити позиції українських Сил, зазнаючи серйозних втрат і перекидаючи постійно підкріплення… Але зробити нічого не можуть” , — наголосив експерт.
Мусієнко нагадав, що ще в лютому російському диктатору Путіну доповідали про взяття цього населеного пункту на лівому березі Дніпра в Херсонській області.

“Ба більше, як мені здається, звільнення острова Нестрига — це не тільки про оборону та захист, а й про пошук нових шляхів, яким чином можна діяти для витіснення російського угруповання військ з лівого берега. Це пошук можливостей розширення плацдарму, щоб проводити операції на лівому березі Херсонської області, що дуже важливо. Це означає, що українські сили зберігають можливості та варіанти розвитку подій, коли на лівому березі Херсонської області цілком може розвиватися наступальна операція”, — резюмував Олександр Мусієнко.Як повідомлялося раніше, Сили оборони України 28 квітня встанови​ли контроль над островом Нестрига​ в Херсонській області. Просування українських захисників на півдні підтвердив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.