Ангеліна Калініна вдруге в сезоні здолала суперницю з топ-10 і вийшла до півфіналу WTA 500 у Страсбурзі

2 месяца назад 0

Вольова перемога над чемпіонкою Вімблдона Вондроушовою — третя найбільша у кар'єрі українки.
Ангеліна Калініна здобула свою третю перемогу на змаганнях серії WTA 500 у французькому Страсбурзі — перемогла у чвертьфіналі шосту ракетку світового рейтингу Маркету Вондроушову.

На дебютному турнірі в Страсбурзі українка вже двічі перемагала за підсумками трьох сетів: стартувала з 2:1 проти "нейтральної" Анастасії Павлюченкової і з таким самим рахунком згодом вибила господарку змагань Фіону Ферро.

На рівні WTA між Калініною та Вондроушовою, чинною чемпіонкою Вімблдона, досі зберігався паритет — 1:1 за перемогами в очних поєдинках. Минулого сезону їхню останню зустріч на харді Пекіна виграла українка — вольові 2:1 за сетами.

Як пройшов чвертьфінал Страсбурга?

• Калініна розпочала серією з чотирьох виграних геймів поспіль. Натомість брейк Вондроушової за рахунку 0:4 розпочав іншу серію — чешка виграла п'ять геймів та перехопила лідерство.
  • На перший сетбол Вондроушова вийшла за рахунку 6:5 — з першої спроби закрила партію після 61 хвилини на корті.
  • Друга партія також розпочалася серією Калініної — українка повела 3:0. Цього разу українка втримала перевагу з двома брейками та перевела зустріч на третій сет — 6:3.
  • Переконливіший старт Ангеліна мала і в третій партії, здійснивши ривок до 3:0. На матчболи українка виходила на власній подачі за рахунку 5:2 — закрила зустріч з першої спроби.

WTA 500. Страсбург. 1/4 фіналу Маркета Вондроушова (Чехія, 1) —  Ангеліна Калініна (Україна) — 1:2 (7:5, 3:6, 2:6)

Що означає перемога Калініної?

• Вдруге в сезоні 2024 року Ангеліна переграла суперницю з топ-10 світового рейтингу — після березневого апсету другої ракетки світу Аріни Сабалєнки в Маямі.
  • Сумарно це п'ята перемога Калініної над тенісистками з першої десятки світу і третя найбільша — в кар'єрі українки.
  • Втретє від початку сезону Ангеліна зіграє у півфіналах WTA. Досі на цій стадії вона зупинялася на двох турнірах WTA 250 — в американському Остіні та французькому Руані.

Перемоги Ангеліни Калініної проти суперниць з топ-10 рейтингу

• 2 — Аріна Сабалєнка (Маямі, 2024) — 2:1 (6:4, 1:6, 6:1)
  • 5 — Марія Саккарі (Істборн, 2022) — 2:1 (3:6, 7:5, 6:4)
  • 6 — Маркета Вондроушова (Страсбург, 2024) — 2:1 (5:7, 6:3, 6:2)
  • 8 — Маркета Вондроушова (Пекін, 2023) — 2:1 (1:6, 6:4, 6:1)
  • 9 — Гарбіньє Мугуруса (Мадрид, 2022) — 2:0 (6:3, 6:0)

Суперницею за фіналом Калініна отримала третю сіяну американку  Даніель Коллінз — четверту топтенісистку в сезонному рейтингу-2024. Матч заплановано на суботу, 25 травня.