Новокаховчанка Ангеліна Калініна зберегла позицію у світовому рейтингу тенісисток

2 недели назад 0

Ангеліна Калініна, яка на початку 2024 року вибула з боротьби за тенісний Гренд Слем у Австралії вже у першому колі, зберегла свою позицію у світовому рейтингу. Розповідаємо, як розмістились у рейтингу інші українки.

7 лютого  Ангеліна Калініна , до речі, святкувала день народження. Попри те, що сезон цього року стартував для новокаховчанки не найкращим чином — вона програла у першому колі  Australian Open , свої позиції Ангеліна зберегла, зокрема завдяки вдалим виступам протягом 52 тижнів в цілому.

Втім, покращили свої позиції інші тенісистки України, і якщо на початок року Калініна була другою ракеткою України, то наразі вона — четверта.

Першою із 20-м місцем у світовому рейтингу залишається  Еліна СвітолінаДаяна Ястремська і  Марта Костюк значно покращили свої позиції саме після першого мейджору року: відповідно 29 і 30 позиції. Ангеліна Калініна — на 32-му місці. У 50-ці кращих тенісисток світу також Л еся Цуренко — вона 37-ма.

Загалом цьогоріч українки встановили рекорд на Australian Open: вперше одразу 4 тенісистки пробились до основної сітки змагань (Еліна Світоліна, Ангеліна Калініна, Леся Цуренко та Марта Костюк), а Даяна Ястремська та Дар'я Снігур зіграли, подолавши попередньо кваліфікацію.

Даяна Ястремська стала другою українкою, яка зіграла у півфіналі турніру Великого шолому: до неї це вдавалось лише Еліні Світоліній. До речі, Світоліна виходила у півфінал Грендслемів тричі у своїй кар'єрі: на Вімблдоні (у 2019 та 2023 роках), а також на US Open (у 2019-му). Тож Ястремська ще й стала першою українкою, яка зіграла у півфіналі саме на Australian Open.

Також Україна вперше в історії мала представництво двох тенісисток у чвертьфіналі турнірів серії Grand Slam. Крім Даяни Ястремської до чвертьфіналу Відкритого чемпіонату Австралії пройшла Марта Костюк.

Традиційно на високому рівні виступають наші тенісистки і в парному розряді. Людмила Кіченок вперше в кар'єрі вийшла у фінал жіночого парного Grand Slam саме на цьогорічному Australian Open. Варто відзначити, що у фінал змагань такого рівня українка пробилась вдруге: у 2023 році Кіченок у парі з хорватом Мате Павичем виграла парний змішаний турнір Вімблдону.