НСЗУ заперечила свою провину з невиплатою зарплати в Бериславській лікарні

2 года назад 0

Продовження теми

“Заборгованості перед закладом ми не маємо”.

Національна служба здоров’я України спростувала звинувачення в тому, що нібито з її вини в Бериславській центральній районній лікарні влітку виникла заборгованість по зарплаті.

“З квітня, тобто, з початку дії Програми медичних гарантій-2021, Бериславська ЦРЛ отримала від НСЗУ 12,79 млн грн за надані медичні послуги населенню. У квітні — 2,28 млн грн, у травні — 5,58 млн грн, у червні — 2,76 млн грн, у липні — 2,15 млн грн. У квітні та травні заклад не відповідав вимогам щодо наявності визначеної договором кількості анестезіологів, тому Бериславська ЦРЛ отримала за цей період менше коштів. Станом на 20 серпня ми не маємо заборгованості перед лікарнею”, — повідомила “Новому дню” пресслужба НСЗУ.

Як наголосили у відомстві, медичні заклади вже не є бюджетними установами, які освоюють гроші, а підприємствами, які конкурують за пацієнта, отримують гроші за надані медичні послуги населенню та розпоряджаються ними згідно з фінансовим планом.

“Від стратегії розвитку, яку обере керівник лікарні та спроможності скласти реальний фінансовий план і виконати його, залежить успішність лікарні і зарплати працівників. Зарплати, премії та інша фінансова мотивація, що раніше регламентувалася різними постановами, зараз стала відповідальністю адміністрації лікарні. НСЗУ не має жодного впливу на розміри зарплат і терміни виплати зарплат, а лише оплачує надані медичні послуги згідно зі звітами про їх надання”, — повідомила пресслужба НСЗУ.

Нагадаємо, що співробітники Бериславської ЦРЛ почали скаржитись на затримку з виплатою зарплати, не виплату оздоровчих і належних за законом доплат. Вони повідомили “Новому дню”, що станом на 25 серпня ситуація на краще не змінилась.

У свою чергу керівництво лікарні звинуватило в затримках зарплати НСЗУ, яке нібито несвоєчасно надало звіт про виконання договору про медичне обслуговування населення. Без якого, мовляв, неможливо профінансувати заклад з державного бюджету.

За даними НСЗУ, Бериславська ЦРЛ підписала договір на надання 11 груп медичних послуг. З 1 квітня по кінець 2021 року заклад має отримати фінансування приблизно в 17,2 млн грн.

Олег БАТУРІН.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.