Оптимізація медицини у Херсоні вже й до хоспісу дісталася 

2 года назад 0

«Оптимізація» дісталася й до того медичного стаціонару, який наші реформатори раніше воліли на зачіпати. У обласній раді розглядається можливість перенесення хоспісу (зараз він знаходиться у окремій двоповерхівці по вулиці Морській) до госпіталю інвалідів у Херсоні на правах філії чи відділення. Суцільні вигоди – економія на оплаті праці управлінців та утримання особняку має скласти близько семисот тисяч гривень. Ще й комунальну нерухомість із прилеглою земельною ділянкою у центрі міста можна буде продати. І городяни не здивуються, якщо вона за результатами торгів дістанеться комусь із «близьких до годівнички». Таке у нас не вперше.

Що ж до самого хоспісу, то його фінансування наразі здійснюється з двох джерел. Обласна рада оплачує комунальні послуги, Національна служба здоров’я  відшкодовує витрати на зарплату й медикаменти. Та якраз цьогоріч пакет документів на медичні послуги в НСЗУ досі не підписали, хоча його туди давно відправили. Тоді як у пакеті госпіталю послуга паліативної медицини є. Тож якщо фінансування від НСЗУ надходити перестане, переміщення хоспісу до госпіталю залишиться єдиною можливістю його зберегти без перевитрат коштів місцевої скарбнички.

Колись існування комунального прихистку для невиліковно хворих, котрим самостійно навіть підвестися важко, було справжнім порятунком для багатьох родин. Тому п’ятдесят ліжко-місць у хоспісі були завжди заповнені вщерть, і планували відкривати додаткові, віддавши для цього цілий поверх одного з корпусів обласної інфекційної лікарні («Новий день» свого часу про це розповідав). Адже у черзі на ці ліжка очікували близько двох тисяч осіб по всій Херсонщині. Але зараз усе змінилося – з’явилася альтернатива у вигляді приватних будинків для людей похилого віку, куди приймають не тільки стареньких, а й просто «лежачих» громадян, котрі не потребують складного лікування, хіба реабілітаційних процедур та регулярного прийому ліків. Тому з згаданих п’ятдесяти місць у хоспісі зараз зайняті лише 28. Його керівник Ігор Васильєв проти пропозиції «влити» хоспіс у госпіталь гучно протестувати не збирається.

— Моя думка особливої ролі не грає – я та «конячка», що тільки везе вантаж. Та й про плани реорганізації хоспісу дізнався буквально днями, коли мені зателефонували й запросили на засідання постійної депутатської комісії. Можу сказати одне: у разі реорганізації буду звільнятися, хоча термін мого кадрового контракту спливає тільки 2024 року, — підсумував Ігор Олександрович.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.