Перехід на електронні лікарняні

2 года назад 0

Україна повністю перейде на електронні лікарняні з 1 жовтня 2021 року, повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

За його словами, із жовтня всі лікарняні будуть оформлювати лише зі внесенням даних в електронну систему охорони здоров’я.

«Електронна система дозволяє перевірити, скільки й кому той чи той лікар виписав лікарняних листів. Адже кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника», – зазначив Михайло Радуцький.

Також він додав, що станом на вересень 137 тисяч медпрацівників пройшли онлайн-навчання, а 2,9 тисячі медустанов оформлюють електронні лікарняні.

Нагадаємо, що електронний лікарняний – електронний документ, який підтверджує тимчасову непрацездатність працівника і є підставою для нарахування страхових виплат. 

Він звільняє пацієнта від необхідності звертатися в лікарню після хвороби за паперовим документом, нести його на роботу, а роботодавця позбавляє паперової роботи з Пенсійним фондом і Фондом соціального страхування.

Анатолій НІКОЛАЄВ.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.