У Каховці стурбовані провалом кампанії з вакцинації від ковід-19

2 года назад 0

Досі не відомо, яку саме вакцину направлять на Херсонщину.

Зрив державної кампанії з вакцинації українців від ковід-19 усе більше викликає запитань не лише в Києві, а й у регіонах. Причому, надати на них відповіді не можуть навіть самі медики.

— Ми вже готові до проведення вакцинацій, але багато чого досі не зрозуміло. Невідомо навіть, яка саме вакцина прийде на Херсонщину. Питань у мене більше ніж відповідей. По вакцинації на даний час нема навіть наказу! — заявив 18 лютого на сесії Каховської міськради директор Каховського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Антоненко.

За його словами, поки достеменно відомо, що в першу чергу вакциною мають забезпечити медичних працівників стаціонарних відділень, військовослужбовців з зони Операції об’єднаних сил та осіб старше 80 років.

— По нашому підприємству списки на вакцинацію вже складені. Хотілося, щоб щеплено було якомога більше працівників. Наскільки відомо, це буде здійснюватись на добровільних засадах. На жаль, жодних документів з цього приводу у мене нема, — додав Антоненко.

Стурбовані провалом кампанії з вакцинації від ковід-19 під час пандемії депутати Каховської міськради вирішили направити звернення до президента України Володимира Зеленського та уряду. Його ініціаторами виступили обранці від «Європейської солідарності», але звернення підтримали й представники інших партій.

«Попри гучні заяви влади про постачання вакцини Україна досі її не має. Водночас майже усі європейські країни уже розпочали масові щеплення своїх громадян від корона вірусу. Відсутність інформації про вид вакцини не дозволяє належним чином підготувати холодовий ланцюг для зберігання вакцин, а  відсутність інформації про дати поставки та кількість вакцин, які надійдуть до області не дозволяє належним чином розпочати підготовку до процесу вакцинації. Як наслідок, не визначено пріоритетні групи населення, які підлягають першочерговій вакцинації на Херсонщині, не проведено аудит наявних та необхідних потужностей для зберігання та транспортування вакцин, не визначено перелік місць для вакцинації населення області та кількості медичного персоналу, відсутній єдиний графік постачання вакцин, не визначено перелік суб’єктів, що надаватимуть послуги з транспортування та зберігання вакцин, місць їх зберігання, закладів охорони здоров’я та медичних працівників, залучених до проведення вакцинації, не розпочато проведення тренінгів для персоналу, який залучатиметься до проведення вакцинації», — йдеться у зверненні міськради.

Нагадаємо, що і Володимир Зеленський, і прем’єр-міністр Денис Шмигаль, і міністр охорони здоров’я Максим Степанов багато разів запевняли українців про початок вакцинації від ковід-19 15 лютого 2021 року. Проте, станом на 18 лютого в Україну не завезено жодної дози вакцини.

Поки достеменно невідомо якою саме вакциною планують здійснювати щеплення українців. За останньою інформацією, першою до України має приїхати вакцина AstraZeneca/Oxford. Це 500 тисяч з 12 млн доз, придбаних за кошти платників податків. Чого в Україні точно не буде, так це «Супутника V» — уряд відмовився закуповувати російську вакцину.

Протягом двох років в Україні планують вакцинувати всі пріоритетні групи населення: медиків, поліцію, армію, літніх людей тощо.

Олег БАТУРІН.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.