У ковіду міняються симптоми – херсонський експерт

2 года назад 0

Штами коронавірусу змінюються, а через це відчутно змінюються й симптоми захворювання. Якщо раніше у заслаблих на пневмонію, викликану ковідом, геть пропадали смак та нюх, то зараз з’явилося багато інших «прикмет». А от зникнення відчуттів вже геть не обов’язкове, наголошує головний позаштатний експерт з інфекційних захворювань Департаменту здоров’я Херсонської ОДА, завідуючий відділенням № 2 обласної інфекційної лікарні Сергій Панкратов. 

«Зникнення відчуттів спостерігаємо десь у третини пацієнтів із «короною». Отже, це не є визначальним показником. Натомість для захворювання зараз більш характерна висока температура, біль та печіння за грудиною, коли хворий вдихає повітря, нестача кисню. Це дуже показово: з 44 пацієнтів із коронавірусом у нашому відділенні 38 отримують кисневу підтримку», — розповів Сергій Панкратов. 

Схожі тенденції відзначають і в клінічній лікарні Імені Тропіних, яка теж є для Херсона базовою з лікування COVID-19. Тут з 189 хворих із пневмонією, викликаною коронавірусом,станом на 27 вересня підключення до апаратів швидкої вентиляції легень та кисневих концентраторів тощо потребували 116 осіб, додають у прес-службі Херсонської міськради.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.