Як КМДА готує vip-палати

4 года назад 0

Київська влада посилено готує лікарні до коронавірусу. Щоправда, організовано цей процес виглядає лише стосовно осіб з державною охороною. Керівниця департаменту охорони здоров’я Київської міської держадміністрації Валентина Гінзбург (кандидатуру якої наша команда в МОЗ не погоджувала на цю посаду) розіслала столичним медзакладам наказ підготувати 13 міських лікарень, Центр екстреної медицини, міський центр крові, міський консультативно-діагностичний центр та Київмедспецтранс для прийому “осіб, щодо яких здійснюється державна охорона”. Під це визначення підпадають всі чиновники високого рівня країни.

Серед медзакладів Олександрівська лікарня, Дитяча клінічна лікарня №7 та Київський міський центр дитячої нейрохірургії. У наказі є чіткі рекомендації щодо підготовки персоналу, палат, ліків та обладнання. Зокрема:

 Виділити окремі, ізольовані від інших приміщень палати, з затемненими вікнами.
 В окремій палаті чи біля неї організувати цілодобовий сестринський пост.
 Виділити окремий резерв ліків та своєчасно його поповнювати.
 Залучати до лікування цих осіб медпрацівників “належного професійного рівня”.
 Забезпечити можливість розгортання окремої палати у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії, виділення окремої операційної з необхідним обладнанням.

Для Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва також виписані вимоги:

 У бригадах екстреної допомоги має бути по 4 людини — лікар, двоє фельдшерів і водій.
 Бажаний досвід роботи — 5 років або “найбільш кваліфіковані медичні працівники”.
 За запитом визначених лікарень, забезпечити оперативну видачу препаратів та компонентів крові для надання допомоги обраним.

Київмедспецтранс має підготувати автомобілі в належному технічному стані.

Всі визначені медзаклади і організації мають подати на погодження до департаменту охорони здоров’я та Управління держохорони персональний список всіх посадових осіб та медиків, що надаватимуть допомогу “особливим пацієнтам”. Всі медики мають бути “належного професійного рівня”.

По той бік новин зробили фактчек вчорашньої заяви мера Києва про те, що такого наказу не існує. Насправді наказ вже на сайті КМДА. А теза Кличка про те, що “певні умови” можуть стосуватися лише
президента, прем’єр-міністра і голови парламенту маніпулятивна. Оскільки Закон України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» передбачає значно ширше коло осіб, включно з усіма народними депутатами та членами уряду. Взагалі теза про декількох осіб — дуже невдала відмовка, бо для декількох осіб непотрібно готувати 17 медзакладів і організацій.

В умовах пандемії і люди, і інституції проявляють своє справжнє обличчя. Хтось стає відкритішим і намагається допомагати іншим, пам’ятаючи правила безпеки. Хтось — починає творити додаткові бар’єри аби відгородити “своїх” від “чужих”. У тій кризі, яка сьогодні розвивається в Україні, віддавати подібні вказівки — це злочин з дискримінації українців.