Зупинка дихання уві сні: 9 причин апное.

1 год назад 0

Фактична причина для проявів синдрому обструктивного апное сну (СОАС) – надмірне розслаблення м’язової тканини. М’язи, які підтримують язик та піднебіння, спадають, перекриваючи просвіт горла. До легень перестає поступати повітря, фіксується затримка.

Можна назвати чимало факторів, які посилюють апное:

 1. Зайва вага. Активне відкладання жирової тканини на шиї, підборідді ускладнюють роботу м’язів горла. Жирові відкладення на животі створюють додаткове навантаження на діафрагму. Людям із зайвою вагою категорично заборонено спати на спині.
 2. Старіння. Починаючи з 40-річного віку, з кожним роком м’язова тканина слабне. Це пояснює, чому нічна зупинка дихання рідко зустрічається в молодих людей. У людей похилого віку нічну зупинку дихання фіксують у 65%. І синдром вимагає лікування.
 3. Чоловіча стать. Будова чоловічої гортані відрізняється від жіночої. У чоловіків інший механізм відкладання жирової тканини. Тому апное у чоловіків зустрічається в 2 рази частіше.
 4. Прийом ліків. Снодійні препарати підвищують розслаблення м’язів. Вони спадають, перекриваючи доступ кисню до легень. Категорично заборонено приймати седативні засоби без припису лікаря.
 5. Індивідуальні особливості. СОАС характерно для пацієнтів з певними анатомічними особливостями:
  • Тонкі дихальні шляхи;
  • Надмірне збільшення щитовидної залози;
  • Збільшені мигдалини;
  • Великий розмір язика;
  • Поява поліпів у носовій порожнині;
  • Неправильний прикус.
 6. Алкоголь. Також провокує розслаблення мускулатури. У людей з апное, які вживають алкоголь, фіксують посилення симптомів.
 7. Курці. Ризики розвитку СОАС у цієї групи людей підвищується у 3 рази. У курців апное діагностують в ранньому віці – з 35 років.
 8. Хронічні процеси. Якщо у вас є хронічний нежить, гайморит – це призводить до розвитку апное. Причиною також може бути викривлена перегородка.
 9. Діабетики. Люди із цукровим діабетом також у 3 рази частіше страждають від нічної зупинки дихання.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.