Існуванню «Білозерського» на Херсонщині загрожує кредитний тягар 

2 недели назад 0

Врожай нинішнього року буде питанням виживання чи можливого банкрутства для одного з найбільших підприємств у сфері садівництва та виноградарства Херсонщини – агрофірми «Білозерський». Адже тільки прибуток з його продажу дозволить погасити велику банківську позику, яка нависає над господарством, наче дамоклів меч. Адже взятий під заставу будівель, техніки, і головне – холодильного устаткування, від якого залежить надійне й довготривале зберігання винограду та фруктів – у неналежних умовах така вразлива продукція швидко псується. І якщо кредит не повернуть, позичальник може обернути заставне майно на свою користь, продавши його «з молотка». І така операція виявиться настільки дошкульним ударом по господарській структурі, що його пережити буде дуже важко – запасу міцності може й не вистачити. 

— Договір про цей кредит на суму близько п’ятнадцяти мільйонів гривень  підписали ще до мого призначення керівником агрофірми. Через те, що минулий врожай через погодні умови виявився поганим, ми не змогли відшкодувати бодай частину «тіла» кредиту – тільки відсотки сплачували. Урожай нинішнього року справді буде вирішальним: адже термін повернення позики спливає вже у 2022-му, — зазначив директор агрофірми «Білозерський» Олександр Ощіпок. – До того ж, ми не можемо точно визначити, на які саме цілі витратили такі значні кредитні кошти. Сподіваємося з’ясувати це за результатами аудиту й перевірки податківців. Після ознайомлення з висновками перевіряючи будемо вирішувати, чи є підстава звертатися до правоохоронних органів із заявою про зловживання посадовим становищем та привласнення коштів.

Агрофірма «Білозерський» нині у стані, який справді можна назвати «підвішеним». З одного боку, підприємство розвивається навіть попри кредитний тягар – нинішньої весни заклали додатково 21 гектар персикового саду й 14 гектарів крупноплодової черешні, в якої ягоди сягають ваги у 22-30 грамів. З іншого боку, загрозою є не тільки фінансовий тягар кредиту, а й втрата засновника. Адже агрофірма є комунальним майном, яке знаходилося у віданні Дніпровської селищної ради. Однак після адміністративної реформи вона влилася у склад Білозерської територіальної громади, і як такої, її тепер не існує. На контроль над підприємством претендує сільрада у Білозерці, але працівники господарства вважають його спільним надбанням виключно жителів Дніпровського та сусіднього села Ромашково, і ділитися усім з майже цілим екс-районом на вважають справедливим.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ. 


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.