Завершення реконструкції ясла-садка в Іванівці знову відкладається

3 месяца назад 0

Продовження теми

Провину за затягування робіт керівництво селища і облдержадміністрації поклало на новокаховських будівельників.

Завершити реконструкцію ясла-садка “Лелеченя” в Іванівці Генічеського району до кінця березня не встигнуть. В цьому “Новий день” переконався, побувавши в цьому закладі. Попри те, що роботи тут йдуть повним ходом, до їхнього завершення ще дуже далеко. 

— Здати об’єкт будівельники мусили до 31 березня. Але ці строки будуть зірвані, бо роботи там ще дуже багато. Щоб перекласти з себе провину, компанія-підрядник намагалася усі гріхи приписати селищній раді. Мовляв, саме з нашої вини не запустили в ясла-садку опалення, відмовили будівельникам ще у чомусь. Хоча це все не відповідає дійсності. Тепло на об’єкт ми дали, надаємо усю потрібну техніку попри те, що робити цього не зобов’язані. Адже ясла-садок не зданий нам в експлуатацію, — розповів голова Іванівської селищної громади Віктор Дебелий.За його словами, реконструкцію навчального закладу вдалося відновити лише після публікацій в “Новому дні” та втручання керівництва області. 

— До нового року там творився повний безлад. Поставлені завдання не виконувались або виконувались не якісно. Коли ж ми порушили цю проблему, від нас почали вимагати виділити на реконструкцію ясла-садка додатково ще кілька мільйонів гривень. От терпець у нас і увірвався. Добре спрацював і технагляд, який теж озвучив зауваження щодо якості вже проведених робіт. Наприклад, коли почала протікати нова, буквально щойно зроблена покрівля. Також неозброєним оком були помітні тріщини і щілини, недбало “задуті” монтажною піною. Не розумію, як можна так робити! Адже на цю реконструкцію витрачені чималі гроші з державного і нашого місцевого бюджету. Тому ми вимагали зробити все якісно, щоб потім не довелося переробляти все знов, — обурений Віктор Дебелий.

Реконструкцію ясла-садка “Лелеченя” розпочали влітку 2020 року в рамках розпіареної президентської програми “Велике будівництво”. Завершити роботи керівництво Херсонської ОДА обіцяло спочатку 15 жовтня, а потім 10 грудня 2020 року. 

Попри те, що наприкінці грудня став очевидним зрив озвучених термінів завершення робіт, керівництво ОДА почало звітувати про успішну реалізацію програми “Велике будівництво” в області. Приміром, за словами голови ХОДА Сергія Козиря, будівельна готовність дитсадка “Лелеченя” в Іванівці на кінець грудня становила близько 90%. Коли ж обурені представники Іванівської громади заявили, що ця цифра навряд чи відповідає дійсності, в ХОДА “включили задню”.

12 січня Сергій Козир назвав нову дату завершення реконструкції — кінець березня 2021 року. Затягування робіт він пояснив великою кількістю дефектів та недоліків, допущених підрядником — новокаховським ТОВ “Інвестиційне будівельне підприємство “Гарант”. 

“У зв’язку з появою низки непереборних обставин, а саме — виникнення додаткових робіт, які не були передбачені проєктом, реконструкцію не вдалось здійснити у заплановані спочатку строки до 31 грудня 2020 року”, — пояснив тоді голова ХОДА.

На думку селищного голови Іванівки, буде добре, якщо підряднику вдасться завершити всі роботи хоча б до травня. Але й у цьому випадку ясла-садок навряд чи зможе одразу прийняти своїх вихованців. Адже після реконструкції тут необхідно провести благоустрій прилеглої території. 

— На це потрібні теж чималі гроші. Проте проєкт, виготовлений коштом нашої громади, вже є. Тепер потрібно знову ходити з простягнутою рукою і просити допомогти профінансувати ці роботи. Сподіваємось також на підтримку обласного керівництва, — додав Віктор Дебелий.

Нагадаємо, що замовником робіт виступає Департаменту розвитку територій Херсонської ОДА. Договір з переможцем тендеру — ТОВ “ІБП “Гарант” — уклали 14 липня 2020 року. Вартість реконструкції становить майже 12 млн грн. 

Олег БАТУРІН.

Фото автора.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.