Ха! І це вони вчать наших дітей жити?!

3 года назад 0

У двох областях…

Йдеться про завдання, які пишуть учасники ЗНО — випускники шкіл. Та результати тестування шокували організаторів…

Річ у тім, що до пробного анонімного тестування із ЗНО були залучені учителі — слухачі курсів підвищення кваліфікації при Інституті післядипломної педагогічної освіти. 59,7% з них – це вчителі вищої кваліфікаційної категорії, тобто фахівці з досвідом роботи і навичками, пише газета Експрес.

Але той рівень знань, який продемонстрували аси педагогіки, виявився приголомшливо низьким! Кожен третій "учитель з досвідом" продемонстрував низький та середній рівень знань. А дехто примудрився набрати і нуль балів з предмета, який викладає… Напрошується дуже просто запитання: то чого можуть навчити такі вчителі школярів?

Оксана Палійчук, директор департаменту освіти і науки ОДА, розповіла про деталі анонімного ЗНО. 

— Тільки дві області в Україні — Харківська і Чернівецька — провели пробне зовнішнє незалежне оцінювання вчителів. У Чернівецькій області тести склали 362 педагоги — слухачі курсів підвищення кваліфікації при Інституті післядипломної педагогічної освіти. 59,7% із них — це вчителі вищої кваліфікаційної категорії, тобто фахівці з досвідом роботи і навичками. Але результати тестів, на жаль, нас приголомшили.

— Чим же вразили результати ЗНО, яке склали вчителі?

— Зокрема, бали початкового рівня — від одного до трьох — набрали п'ять педагогів, середнього рівня — від чотирьох до шести — 98 педагогів, достатнього — від семи до дев'яти — 203 педагоги, високого — від десяти до дванадцяти — 56. Отож загальний середній бал учителів становив 7,6, а якість знань — 71,6%. Якщо додати кількість педагогів, які набрали бали початкового і середнього рівнів, то маємо майже 30%. Це означає, що кожен третій педагог склав тестування на рівень трійки. Тож яких результатів можна чекати від учнів, яких навчають такі вчителі?

— З яких предметів вчителі складали ЗНО? Де успіхи кращі, а де – гірші?

— Тестування складали з української мови та літератури, історії України, математики, хімії, географії, англійської та французьскої мов, біології та фізики. Це були тести, які здавали наші випускники минулими роками. Найгірші результати з української мови показали вчителі, які викладають у школах з румунською мовою викладання. 51,4% протестованих склали тести на три-шість балів. Четверо педагогів набрали… нуль балів! Окрім тестової частини, було творче завдання: написати твір на запропоновану тему не менше, ніж на 100 слів. Ці вчителі не спромоглися цього зробити. У двох випадках твори були списані з Інтернету! Неприємно вразили результати вчителів англійської мови: 55% із них (це переважно викладачі сільських шкіл) набрали від трьох до шести балів. Кожен четвертий педагог-географ склав тестування на чотири-шість балів. Така ж ситуація із 27,8% вчителів математики. Кращі результати продемонстрували ті вчителі, які займаються репетиторством і щороку готують до складання ЗНО учнів. Тривожні тенденції маємо і серед керівників навчальних закладів. Директори шкіл, окрім усього, викладають той чи інший предмет. 35,7% протестованих – а це кожен третій! – отримали бали середнього рівня…

— А чи легко погодилися вчителі на такий експеримент?

— У відповідь ми отримали неабиякий супротив. Хоча лише намагаємося з`ясувати, у чому причина таких низьких показників наших учнів із ЗНО, розібратися, яку допомогу можемо надати вчителям, як підштовхнути їх до роботи над собою. І найкращим доказом того, що це важливо, стала думка вчителів після тестування. Більшість із них сказали: «Чому раніше ви цього не робили?! Ми ніколи не заходили в базу тестування, не могли реально оцінити рівень своїх знань!»


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.