Безмасочників на Херсонщині вже штрафують на повну

2 месяца назад 0

Носи медичну маску або плати. З минулої суботи, 21 листопада, поліція отримала право штрафувати громадян на місці за відсутність захисної маски в громадських місцях, або її неправильне положення на обличчі – під носом чи на підборідді.

Тож за вихідні, 21 та 22 листопада, копи в нашій області склали 58 таких постанов про порушення карантинного режиму. Могли б і більше: адже «безмасочників» у кафе, в магазинах чи на ринках ходить чимало. Та метою в даному випадку служить не кількість протоколів, а можливість переконати громадянина у необхідності дотримуватися карантинних приписів.

«Якщо у відповідь на зауваження правоохоронців людина вдягає маску, чи надає їй правильне положення, а не вступає в дискусію, інцидент можна вважати вичерпаним. Та якщо й після зауваження громадянин відмовляється від носіння маски, виписують постанову про штраф», — пояснює заступник начальника управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції Херсонщини Ярослав Шанько.

Окреме питання – про суму фінансових санкцій. Вона складає від 170 до 255 гривень, але херсонці не можуть зрозуміти, в яких випадках призначають меншу суму, а в яких більшу. Чітких критеріїв оцінки тут немає. «Розрив у санкціях визначається поліцейськими індивідуально, у залежності від конкретної ситуації», — каже Ярослав Шанько.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.