На Херсонщині стартувало будівництво Дніпро-Бузької вітрової електростанції

1 год назад 0

Заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова разом з головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим сьогодні, 21 березня, із робочим візитом відвідали Білозерський район.

У ході поїздки представники обласної влади оглянули початок будівельних робіт амбулаторії загальної практики сімейної медицини «Здорово», яка обслуговуватиме понад 13 тисяч місцевого населення. Центр первинної медико-санітарної допомоги будується за новітніми технологіями, завдяки чому забудовник обіцяє здати новобудову в експлуатацію вже через три місяці.

Спілкуючись з представниками місцевої влади, Оксана Рукавішнікова акцентувала увагу на забезпеченні амбулаторії кваліфікованим медичним персоналом.

«Сьогодні хороші лікарі в пошуках вищої заробітної плати їдуть працювати за кордон. Уже зараз це – проблема, але, якщо така тенденція збережеться, то вже через декілька років ситуація стане просто критичною. Із метою збереження в своїх медичних закладах професіоналів Херсонська обласна рада ініціювала розробку програми місцевих стимулів для медичних працівників на 2019-2022 роки. Нова амбулаторія з новим обладнанням це, звичайно, чудово, але, якщо не буде кваліфікованих лікарів та медичного персоналу, то вся проведена робота зводиться нанівець», – відзначила Оксана Олександрівна, яка, до речі є ініціаторам створення вищезазначеної обласної програми, та порадила Білозерській громаді також прийняти відповідну програму.

Зі свого боку, жителі Білозерки подякували заступнику голови облради за пораду та сприяння у вирішенні питання будівництва амбулаторії.

По дорозі у Олександрівку керівники області проінспектували проведення поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування Надеждівка – Розлив із використанням найсучасніших технологій. Довжина ділянки ремонту складає 8 км, а вартість об’єкта – майже 80 млн грн. Наразі здійснено укладання нижнього шару методом холодного ресайклінгу. Нижній шар покрито крупнозернистим асфальтобетоном товщиною 10 см, а верхній – 5-тисантиметровим дрібнозернистим асфальтобетоном із застосуванням полімермодифікованого бітуму. Роботи проводяться згідно з графіком. Бригада «дорожників» працює з 5 ранку і до сутінок. Окрім ремонтних робіт, компанія-підрядник зобов’язана провести роботи по укріпленню узбіч, встановити бар’єрне огородження і бортовий камінь, нанести розмітки проїзної частини. Виконавці робіт обіцяють вже в найближчий час повністю ввести дорогу в експлуатацію.

Сьогодні також Оксана Рукавішнікова та Андрій Гордєєв взяли участь процесі забиття першої сваї в котлован Дніпро-Бузької вітрової електростанції. Дніпро-Бузька ВЕС складатиметься з 25 вітротурбін загальною потужністю 110 МВт. За словами очільника області Андрія Гордєєва, проект готувався 3 роки і коштує близько 200 млн доларів. Будівництво триватиме 12 місяців, але вже сьогодні компанія «Greenworx Holding» веде активну роботу серед місцевої молоді щодо проходження відповідного навчання для подальшої роботи на ВЕС. Для цього в Олександрівському будинку культури для випускників місцевих шкіл пройшов захід з профорієнтації. Серед спеціальностей, які потребують інвестори, будівельники, інженери, фахівці сфери ІТ-технологій, економісти, юристи.

Співзасновник компанії, бельгієць Том Хансон відзначив, що його компанія готова вкладати кошти в навчання своїх майбутніх співробітників.

«Ми розуміємо, що інвестуючи у ваш район, ми маємо певні зобов’язання – соціальні, моральні тощо. З місцевою владою ми підписали згоду на соціальну допомогу в плані освіти, робіт з покращення інфраструктури та зайнятості населення. Тому наша мета – працевлаштувати якомога більше людей з вашого села та району. Ми зобов’язані підвищити рівень життя людей», – зазначив Том Хансон.

У рамках обговорення проекту заступник голови облради поцікавилася, куди ВЕС сплачуватиме ПДФО. Відповідь «до місцевого бюджету» повністю задовольнила Оксану Олександрівну, адже сьогодні головне, аби кошти залишалися на місцях та були спрямовані на розвиток громади.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.