Підприємці-спрощенці можуть втратити статус платника єдиного податку

3 года назад 0

Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою, однак може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі (п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу України, далі – ПКУ):

1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву;

2) припинення підприємницької діяльності фізичною особою — підприємцем відповідно до закону — в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення;

3) у випадках, визначених п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ.

У разі виявлення контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої — третьої груп вимог, встановлених гл. І розд. XIV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої — третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку підприємець має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

Детально ознайомитися із цією та іншими консультаціями можна в загальнодоступному інформаційно –довідковому ресурсі, який розміщений на веб-порталі ДФС України.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.