Правники закликають до якнайшвидшої заборони виробництва хутра в Україні

4 месяца назад 0

Функціонування численних комплексів для вирощування хутрових тварин становить значну екологічну проблему для України.

Про це йдеться у зверненні Комітету АПУ з природних ресурсів, природоохоронного та екологічного права до членів Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування, передає «ЗіБ» з посиланням на АПУ.

Правники закликають підтримати проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні» (№ 2360).

Вказаний законопроєкт впроваджує заборону виробництва хутра в Україні з 2025 року. Експерти Комітету підкреслили, що функціонування численних комплексів для вирощування хутрових тварин становить значну екологічну проблему для України. Особливо гостра проблема постає у світлі забезпечення безпеки працівників таких виробництв. Крім того, мова також йде і про значне забруднення поверхневих і ґрунтових вод, суттєве зниження показників родючості ґрунтів. Світовий банк наразі ж відносить хутрові ферми до ТОП-5 найнебезпечніших виробництв на планеті з позиції забруднення ґрунтів важкими металами.

Крім того, за оцінками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), на тваринництво припадає 18% усіх викидів парникових газів людства. До цього призводить порушення технології зберігання гною та посліду.

«На даний час ряд країн світу свідомо відмовилися від прийняття вищенаведених ризиків і навантажень на здоров’я населення та навколишнє середовище, шляхом встановлення заборони на розведення хутрових тварин» , — йдеться у тексті звернення.

Правники також наголосили, що, умови ж утримання диких тварин і методи забою під час виробництва хутра – є негуманними та невиправдано жорстокими. Хутрові ферми не дотримуються законодавства в контексті умов утримання тварин.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.