Рятувальники ДСНС провели рейд на Херсонщині

3 года назад 0

22 грудня у с. Велетенське Білозерського району відбувся рейд рятувальників з представниками ЗМІ на предмет безпечного обігріву селян узимку. Приводом для цього стала сумна історія початку грудня. В одному з одноповерхових будинків виникла пожежа. Її спричинила недбалість жителів однієї з квартир, які грілися, спалюючи домашні речі. Як наслідок – без даху над головою залишилися чотири сім’ї. Вогонь вдалося відбити від інших будинків, що розташовані у безпосередній близькості. Оперативність і динамічність дій вогнеборців заслуговує на схвалення у ліквідації пожежі. Однак, коли рейдівці поспілкувалися з сусідами погорільців, депутатами сільської ради, стало очевидним, що у Велетенському як соціально неблагополучні громадяни, так і цілком нормальні, є заручниками 15-річної проблеми села. Тут відсутнє водопостачання. І питання про забір води для пожежних цистерн однозначне – треба їхати за 2 км до річки. А на це витрачається дорогоцінний час. Питання водозабезпечення поки що не вирішується.

Тож, журналісти і рятувальники відправилися вивчати ситуацію, на скільки самі люди обережно і з дотриманням пожежної безпеки у побуті обігрівають свої домівки. Як правило, заходили до будівель з пічним опаленням і використанням електрообігрівальних приладів. Начальник 2-ї Державної пожежно-рятувальної частини по охороні Білозерського району Сергій Король на кожному об’єкті коментував ситуацію. В одній домівці наголошував господарям на тому, щоб негайно навели лад з електропроводкою, звільнили евакуаційні шляхи з другого поверху на перший. Інакше – біда не за горами, особливо під час перепадів електроенергії в мережі. Щодо опалення з використанням печі, Сергій Володимировичем чітко роз’яснював правила безпечного користування нею. Йшлося про вчасне очищення димоходів, замазування різного роду тріщин тощо. До речі, на території Білозерського району переважна кількість пожеж і загиблих в них людей скоюється через порушення правил пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням. Сюди ж відноситься і отруєння чадним газом.

Напередодні новорічних і різдвяних свят рятувальники закликали жителів с.Велетенського не наражати себе на небезпеку. Бути обережними при користуванні гірляндами, піротехнічними засобами, наглядати за малолітніми дітьми і людьми похилого віку і не зловживати алкоголем. Слід пам’ятати, що настане день завтра і зустріти його варто живим і бажано здоровим. А ще бажаємо велетенчанам у наступному році бути з водою, бо це – життя.

ГУ ДСНС у Херсонській області


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.