«Наш край»: Україна повинна підтримувати власну економіку, а не інвестувати мільярди доларів в чужу

2 недели назад 0

Україна повинна підтримувати вітчизняних виробників, а не витрачати мільярди доларів на закупівлю товарів і послуг в США. Про це заявив лідер «Нашого краю» на Чернігівщині Борис Приходько. 

«Україна, фактично, підписала меморандум про інвестування в американську економіку трьох мільярдів доларів. Причому із відсотками, адже банк має отримати прибуток. І вихваляння урядовців цим контрактом наразі виглядають досить дивними. Бо переможним було б, приміром, отримання грошового кредиту на розвиток української економіки. Зокрема тих секторів, які перераховані у меморандумі» , — заявив Борис Приходько.

За словами Бориса Приходько також викликає певні побоювання те, що досі відсутній у публічному доступі протокол меморандуму. Він би показав повний перелік товарів та послуг, що збирається придбати Україна.

«Протокол міг би показати, наскільки виправданий цей меморандум. Адже деякі статті та заяви наштовхують на думку, що українська делегація просто підписала «те, що дали підписати», а не відстоювала державні інтереси. Наприклад, як можна погоджуватись на модернізацію та постачання нових локомотивів General Electric на суму 150 млн доларів? У нас нема власних заводів? Їм не потрібні замовлення?» , – зазначив він.

Лідер «Нашого краю» на Чернігівщині нагадав і про негативний торговельний баланс України с США. Угода лише поглиблює від’ємність балансу.

"На даний час Україна і так має негативний торговельний баланс зі Штатами — в 2020 році країна імпортувала із США на $1,9 млрд більше, ніж експортувала (імпорт – $2,9 млрд, експорт – $1 млрд). Тепер ми «посилюємо» імпортну частину ще на $3 млрд. І це не межа, бо Ексімбанк не має обмежень стосовно можливостей укладення угод про фінансування, що дозволяє у майбутньому розглянути питання про фінансування на суму, яка перевищує сукупну суму в 3 млрд доларів" , — додав Борис Приходько.

«Наш край» наполягає на необхідності підтримки вітчизняної економіки та стимулюванні експорту власної продукції. Влада має зосередити зусилля на розвиткові власної індустрії, а не створювати робочі місця для й так більш заможного партнера.

Нагадаємо, Мінекономіки України підписало з Ексімбанком США меморандум про взаєморозуміння. Згідно документу, Україна зобов’язалась придбати у Америки товарів та послуг на $3 млрд. Полина Светлова


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.