В Україні підвищать мінімальну зарплату: в Кабміні назвали дату і суму

3 года назад 0

В Україні до кінця 2018 року мінімальну заробітну плату підвищать як мінімум до рівня 4200 грн.

Про це в ефірі телеканалу «Прямий» заявив віце-прем’єр Павло Розенко, пише сайт Свідок.

«Коли ми говоримо про те, чи в цьому році буде чи не буде підвищення мінімальної заробітної плати, я все-таки оптиміст. Я переконаний, що ініціатива, яку проголосили все ж не політичні сили, а президент України Петро Порошенко, як мінімум, підняти до 4200 грн буде реалізована. Ми зробимо цей крок», – розповів політик.

При цьому Розенко впевнений, що друкувати гроші для такого кроку не потрібно, а саме підвищення мінімальної зарплати не вплине на рівень інфляції в Україні.

«Ми будемо робити кроки відповідно до реальної економічної ситуації», – додав урядовець.

Відзначимо, драйвером зростання заробітних плат може стати підвищення мінімалки. На даний момент вона становить 3723 грн. Ця сума не відповідає ні стандартам Міжнародної організації праці, ні Конституції.

«Кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло», – йдеться в 48-й статті Конституції.

Достатній рівень визначає Міністерство соціальної політики. Так, прожитковий мінімум для працездатного становить 4,2 тис. грн. Українці, які заробляють менше, не можуть забезпечити себе мінімальним набором товарів і послуг і знаходяться за межею бідності.

Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці, мінімальна зарплата повинна становити близько 60% середньої. З одного боку, такий рівень мінімалки не стане важким тягарем, а з іншого – забезпечить працюючим гарантію гідної оплати праці. З огляду на те, що середня зарплата вже вище 8,4 тис. грн, мінімальна повинна бути на рівні від 5 тис. грн.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.