Верховна Рада скасувала перелік заборонених для жінок професій

4 года назад 0

Верховна Рада України скасувала наказ міністерства охорони здоров'я, який забороняв українським жінкам працювати на роботах із важкими та шкідливими умовами праці.

Про це повідомили на Facebook народні депутатки. Українським жінкам бути пожежницями забороняв перелік професій із наказу МОЗ

Верховна Рада України переглянула і скасувала наказ міністерства охорони здоров'я (МОЗ) №256, який забороняв українським жінкам працювати на роботах із важкими та шкідливими умовами праці. Про це в четвер, 21 грудня, повідомили на Facebook заступниця голови фракції "Народний фронт" Світлана Войцеховська та народна депутатка фракції "Блок Петра Порошенка" Ірина Суслова.

 

"Без перебільшення — перемога! Той випадок, коли наполегливість, командні зусилля, сучасний погляд перемогли стереотипи і радянські пережитки", — зазначила Войцеховська.

"Скасування наказу мусить стати першим кроком на шляху до недискримінації жінок у трудових відносинах", — написала Суслова. Наступними кроками, за словами депутатки, будуть "створення безпечних умов праці для усіх людей незалежно від статі, боротьба із гендерною сегрегацією під час працевлаштування та викорінення сексизму на роботі".

Наказ МОЗ №256 був ухвалений у грудні 1993 року. Цим документом в Україні затвердили перелік важких робіт та робіт зі шкідливими й небезпечними умовами праці, на  яких заборонили застосування праці жінок. До переліку ввійшли різні професії у сферах металообробки, електротехнічного та хімічного виробництва, лісозаготівельних робіт тощо — усього, за підрахунками народних депутаток, близько 450 професій.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.