Українських політиків змусять лікуватися в Україні, прийнято революційний закон

3 года назад 0

У Великобританії набрав чинності закон “Ордери на статки нез’ясованого походження”, який спрощує процедуру притягнення до відповідальності діючих та екс-чиновників, зокрема з України, за придбання елітної нерухомості за “брудні” гроші.

Окрім того, відтепер предметом розслідування може стати також навчання дітей чи лікування на території Великої Британії.

Відтепер британські правоохоронці можуть розпочати розслідування у разі підозри, що якісь активи вартістю від 50 тисяч фунтів стерлінгів придбані “політично значимими особами” (PEP – politically exposed person) на кошти з незрозумілих джерел. Зокрема, через підставних осіб, на гроші з офшорних компаній чи за готівку невідомого походження.

“Політично значимими особами” вважаються політики, у тому числі депутати різних рівнів, колишні та діючі держслужбовці, а також високопосадовці державних підприємств.

 

Дія закону поширюється і на пов’язаних з цими “політично значимими особами” людей, зокрема на родичів та помічників.

“Фактично це презумпція винуватості і саме власник нерухомості, банківських рахунків чи іншого майна, яке викликає підозри з боку контролюючих органів Великобританії, зобов’язаний довести законність походження коштів. Якщо не вдасться пояснити, що статки зароблено чесним шляхом, це майно може бути конфісковано”, – зазначають експерти.

Також з 1 січня у Великобританії набрав чинності закон “Про кримінальні фінанси”, який значно полегшує правоохоронним структурам Великобританії процес конфіскації майна, походження якого не пояснено (unexplained wealth orders, UWO). Тож закон “Ордери на статки нез’ясованого походження” є його продовженням і деталізацією.

Відзначимо, відомо, що старша дочка прем’єр-міністра Володимира Гройсмана Юлія навчається в одному з лондонських університетів на юридичному факультеті. У столиці Великобританії вона живе кілька років. А Христина Гройсман перебралася до Англії недавно. До цього вона жила разом з татом в Києві і відвідувала Новопечерську школу, вартість навчання в якій становить 270 тис. грн на рік.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.